Slide 1 of 2

Česnek - "ošklivák", síť

350 g
54,90 Kč 156,86 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Dejte s Rohlíkem šanci „ošklivé“ zelenině, která by se jinak vyhodila. Paličky česneku jsou velikostně nevyrovnané, některé mohou být "otevřené".

Česnek kuchyňský je cibulová zelenina, jejíž konzumní částí je cibule dělená na stroužky. Česnek je vytrvalá bylina původem ze střední Asie. Průměrně je česnek tvořen z 65 % vody. Sušina je pak tvořena sirnatými silicemi, bílkovinami, vlákninou, fruktózou, volnými aminokyselinami, dále pak i poměrně velkým množstvím saponinů, fosforu, síry, draslíku, selenu, zinku a vitamínů, především vitamíny skupiny B. Jeho antibakteriální a antispetické účinky jsou uznávány dodnes. Jsou především spojené s produkty hydrolýzy sirnatých silic alliinu a alicinu. Byl již potvrzen i příznivý účinek česneku na metabolismus lipidů, což pomáhá při snižování vysoké hladiny cholesterolu v krvi. Česnek má navíc i hypoglykemický a protinádorový efekt a velmi pozitivně působí na imunitní systém.

Použití

Česnek je ideální konzumovat čerstvý. Česnek najde své uplatnění snad v každé kuchyni. Má intenzivní charakteristické aroma a výrazně ostrou chuť, která se však vařením a pečením zjemní. Skvěle se hodí k dochucení mletého masa, přidává se do polévek, omáček, salátů a pomazánek. Jeho šťiplavá chuť ještě více vynikne v kombinaci s cibulí. Výborně se hodí k masovým pokrmům na červeném a bílém víně. Často se kombinuje s rajčaty a zázvorem. Hodí se na pečivo, obvykle se používá s máslem či olejem.

Skladování

Česnek vložte do igelitového či papírového sáčku a uložte do chladničky.

 

 

Složení

Česnek
II. jakost