Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Slide 1 of 2

Pomeranč odr. Navelina 1ks

cca 330 g
cca 18,30 Kč 54,90 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Jižní Afrika,

Pomeranč Navelina má na opačném konci plodu, než je stopka, zvláštní útvar, který připomíná pupek. Pod ním se skrývají malé dílky dužniny. Jsou to části miniaturního plodu, který vyrostl uvnitř velkého pomeranče. Tuto anatomickou kuriozitu způsobila nejspíš mutace, tedy změna genetické informace. Kvůli stejné mutaci také nejsou v plodech semena.
Plod je velký, oválný, sytě oranžový, velmi šťavnatý a sladký. Tyto pomeranče se snadno tráví, pomáhají udržet si svěžest a nepodlehnout snadno únavě a nesoustředění.
Na pomerančích je obzvláště ceněno bohatství vitamínu C, z obsahu vitamínů skupiny B je tu hlavně biotin, mimořádně mnoho mají kyseliny pantotenové a kyseliny listové. Z minerálů obsahují vápník, hořčík, draslík a také vzácný selen.

Použití

Pomeranče Navelina jsou ideální jako ovoce, které se jí samostatně, lisuje se šťáva nebo se dává do ovocných salátů. Jsou ideální pro přípravu pomerančových džemů.
Salát: jeden velký pomeranč oloupeme a nakrájíme na drobné kousky, přidáme na tenká kolečka nakrájenou středně velkou červenou cibuli, šálek černých oliv, vše zakápneme olivovým olejem a dobře promícháme. Pak jen necháme salát odpočinout v chladničce a po půlhodině si na této dobrotě pochutnáme společně s ciabattou a sklenkou bílého vína.

Skladování

Skladujte je v tmavé místnosti při teplotě do 8°C a odděleně od ostatního ovoce.

Složení

Pomeranč
Kalibr 1/3
I. jakost