Rajčata cherry koktejlová na větvičce, vanička

500 g
Bez éček
49,90 Kč 99,80 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Maroko, Tunis,

Popis produktu

Keříčková cherry (koktejlová) rajčátka výborné chuti. Cherry rajčata jsou odchovanci skleníků, a proto jsou stálicí ve všech ročních obdobích. Jsou dobrou volbou v zimě, kdy větší odrůdy nejsou schopné dobře dozrát a jejich chuť je mdlá.

Použití 

Jednou z nejlepších ingrediencí, která dodá každému jídlo žádoucí živiny a zároveň barvu, jsou cherry rajčata. V létě jich je dostatek, jsou snadno dostupná a přitom chutná a díky jejich barvě je každé jídlo lákavé. Pečená rajčata jsou sladká a zkaramelizovaná jsou pochoutkou, kterou lze používat po celý rok jako ochucovadlo. Pro marinování a sušení rajčat se nejlépe hodí malá cherry rajčátka. Rajčátka můžete nakládat do octa, nejlépe s přidáním česneku, kopru a voňavé bazalky.

Tip na rychlou večeři: nakrájejte čerstvou mozzarellu na silnější plátky cca 3 cm a rozložte ji na plech. Navrch dejte chladnoucí opečená cherry rajčata a zapečte s dostatečným množství oleje. Dochuťte solí, pepřem a čerstvou bazalkou. 

Skladování

Ideální teplota pro uchování chuti rajčat by se měla pohybovat lehce nad 10 °C. Rajčata nejsou určena pro nějaké dlouhodobější skladování. Po dozrání vydrží jenom pár dnů. 

Složení

Rajčata cherry koktejlová na větvičce
Kulatá / oválná
I. jakost