Titbit

Zázvor čerstvý – kousky, síť

250 g
49,90 Kč 199,60 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

100+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Brazílie, Čína,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Ořezané kousky čerstvého zázvoru. Zázvor může mít žlutou, okrovou až červenou barvu, má výraznou pryskyřičnou vůni, jeho chuť je velmi výrazná, aromatická, slabě ovocná až citrusová a sladce pikantní.

Upozornění

Zázvor původem z Jižní Ameriky po rozkrojení může měnit barvu na lehce modrou až zelenou. Je to z důvodu oxidace dužniny po rozkrojení. Jedná se běžný jev pro zázvor vypěstovaný v této lokalitě.

Použití

Zázvor se používá na dochucení omáček i polévek. Hojně se využívá pro přípravu chutného a hlavně zdravého čaje, který prohřeje a pomůže proti nachlazení nebo chřipce. Zázvor do čaje můžete nastrouhat nebo jen nakrájet. Zázvor se také v kuchyni často přidává do ovocných i zeleninových nápojů smoothie. Z oddenků zázvoru se vyrábí zázvorový olej nebo marmelády. Své významné místo má zázvor v orientální kuchyni. Podává se v kombinaci s hovězím, kachním i kuřecím masem.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Zázvor můžete využít například v receptu na králík na zázvorukachna na zázvoru s jablkymrkvový krém se zázvorem a ricottou nebo zázvorová limonáda.

Skladování 

Čerstvý zázvor je třeba skladovat na suchém chladném místě, nejlépe ve vzduchotěsně uzavřené nádobě. Volně položený v chladničce sesychá, na lomu či řezu okorává, případně může začít i ohnívat nebo plesnivět. Nakládaný zázvor v původním balení uchováváme také v chladu.

Složení

Zázvor