Zázvor čerstvý - kousky, síť

250 g
Bez éček
19,90 Kč 79,60 Kč/kg
Země původu: Brazílie, Čína,

Popis produktu

Ořezané kousky čerstvého zázvoru.

Zázvor má výraznou pryskyřičnou vůni; jeho chuť je velmi výrazná, aromatická, slabě ovocná až citrusová a sladce pikantní (ve větším množství je až velmi ostrá). Čerstvý, sušený, vařený i nakládaný působí příznivě na lidské zdraví.

Použití

Čerstvý zázvorový kořen nastrouhejte nebo jemně pokrájejte a použijte při přípravě pokrmů nebo čaje.

Používá se do sladkých i slaných pokrmů: zázvorového pečiva, guláše, pečených mas, ale i piva nebo limonád. Čerstvý zázvorový čaj se skvěle doplňuje s citrónovou šťávou a medem.

Zkuste si připravit domácí zázvorovou limonádu dle následujícího postupu:

Zázvor oloupejte a část ho nastrouhejte na hrubším struhadle a další část nakrájejte na tenké plátky. Všechen ho dejte do kastrůlku (a to i včetně části, která nešla nastrouhajt, tzv.vlásky), zalite 400 ml vroucí vody a nechte louhovat cca 10 minut. Výluh slijte přes sítko a zázvor vyhoďte. Výluh okyselte citronovou šťávou a oslaďte dle vlastní chuti - ideálně domácím medem či třtinovým cukrem. Takto připravený výluh je kontcentrátem, který nechte vychladnout a poté skladujte v lednici. Při přípravě limonády před jejím podáváním výluh dolijte podle chuti minerální či pramenitou vodou s bublinkami, které dodají limonádě ten správný říz.  Ideální poměr ředění je 1:1.  Na ozdobu doplníme plátky citronů a do limonády můžeme přidat led.

O výrobci

Společnost TITBIT, s.r.o. přináší na trh nové chutě v podobě exotického ovoce, zeleniny, čerstvých bylinek a koření. Je to česká společnost bez účasti zahraničního kapitálu a jeden z největších dodavatelů do široké sítě obchodních řetězců. Je průkopníkem v novinkách pro náš trh. Nově pracuje na projektu „TIBIT beze zbytku“, kdy se zpracovává ovoce a zelenina, které nesplňují standard prodeje, např. pro svůj nepravidelný tvar. Vyrábí se z nich pasty, chutney nebo exotické pálenky.

Skladování

Vezměte neoloupaný zázvor a vložte ho do plastového sáčku. Pořádně ze sáčku vymačkejte všechen vzduch a zavřete ho. Vložte ho do části lednice, kde skladujete zeleninu a zázvor vám vydrží několik týdnů hezky čerstvý.

Výrobce

TITBIT s.r.o.
Pobřežní 16/18
186 00 Praha 8 
Česká republika      

 

Složení

Zázvor