Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Slide 1 of 2

Cibule žlutá 1ks

cca 140 g
cca 3,59 Kč 24,90 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Cibule žlutá Vás překvapí hlavně svou šťavnatostí. Díky tomu, že je cibule opravdu čerstvá, obsahuje více vody a proto není vhodná na dlouhodobé skladování.

Cibule žlutá je nejpoužívanější surovinou v domácnostech. Právem se nazývá královnou zeleniny. Její výrazná a štiplavá chuť má všestranné využití v české i světové kuchyni.

Cibule je bohatá na vitamíny C, P, B1 a B2. Z nerostných látek obsahuje vápník a fosfor. Má močopudné účinky, hojí rány, pomáhá proti chřipce a nachlazení nebo při zánětu v krku.

Použití

Cibule tvoří základ omáček nebo polévek jakéhokoliv typu. Hodí se do dušených zeleninových směsí nebo dobře dochucuje masové výpeky.

Syrová cibule se dá použít do různých salátů, na tlačenku, do oblíbených utopenců či nakládané zeleniny. Výborně se uplatní i samostatně v roli hlavní ingredience. Příkladem může být cibulová polévka nebo marmeláda, která slouží jako dip ke steakům.

Doporučujeme také vyzkoušet rychlý a chutný recept na cibulové kroužky. Ideální jako příloha k burgeru, steaku, ale i jako chuťovka.

Cibuli oloupejte a nakrájejte na silnější plátky. Pro přípravu hladkého těstíčka dobře promíchejte vejce s vodou, kypřícím práškem a následně i mouku. Cibulové kroužky obalte v připraveném těstíčku a následně zprudka smažte dozlatova. Vzniklé kroužky dochuťte solí a bylinkami.

Přejeme dobrou chuť!

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Cibuli můžete například využít v receptu na Francouzskou cibulačku.

O výrobci

Tato cibule byla výhradně pro Rohlik.cz vypěstována naším lokálním pěstitelem. Zakoupením tohoto produktu podporujete drobné zemědělce ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé pěstitele.

Skladování

Uchovávejte v temnu, suchu a chladu.

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 57 dnů.

Složení

Cibule žlutá