Slide 1 of 2

Černý kořen, balení

250 g
39,90 Kč 159,60 Kč/kg
Země původu: Belgie,

Černý kořen, botanicky hadí mord španělský, je názvem kořenové zeleniny. Domovinou rostliny je jižní Evropa a také Blízký východ. Jako zelenina byla vyšlechtěna v 16. století. K největším producentům černého kořene dnes patří Francie, Belgie a Nizozemí. Černý kořen je v Česku málo známý. I přes nechvalně znějící název jde o zdraví prospěšnou zeleninu s lahodnou chutí. Černý kořen svým tvarem připomíná dlouhou mrkev, je však černý. Na povrchu jsou patrné jemné proužky. Pod černou slupkou má bílou dužinu. Kořen šlechtěných odrůd dorůstá do délky přes půl metru s průměrem cca 4 cm. Černý kořen tvoří z velké části voda, ale také vláknina a bílkoviny. Je zdrojem minerálních látek jako je hořčík, železo, vápník, draslík, fosfor nebo sodík, také vitamínů A, B1, C nebo E. Nejenom diabetici ocení obsah inulinu. Zdraví prospěšné účinky skýtá i obsažený allantoin.
Jméno rostliny souvisí s dřívějším použitím, kdy se užívala jako ochrana před morem a také hadím kousnutím. Věřilo se, že pokud se kořen hadího mordu vloží do tlamy hada, plaz zahyne.   

 

Použití

Černý kořen se dá konzumovat čerstvý, vařený, gratinovaný i smažený. Zpracovává se obdobně jako chřest. Chutí připomíná pastinák, jemnější petržel, vařený pak i loupané mandle. Zajímavou chuť dodá polévkám v kombinaci s kořenovou a jarní zeleninou. Bílá dužina na vzduchu hnědne, proto se loupaný kořen ihned vkládá do vody s citronovou šťávou nebo octem, příp. do mléka.
Jednoduché recepty :
Černý kořen na másle - očištěný kořen zbavený černé slupky krátce povaříme v osolené vodě s trochou mléka. Následně ho rozkrájíme na kolečka a opečeme na másle. Dochutíme solí a pepřem. Podáváme posypaný petrželovou natí. 
Pomazánka - černý kořen očistíme, oškrábeme a najemno nastrouháme. Zakapeme citronovou šťávou a smícháme s bílým jogurtem nebo kysanou smetanou. Posolíme, popepříme, můžeme přidat i nasekanou petrželku.

Skladování

Uchováváme v chladu jako běžnou kořenovou zeleninu.

 

Složení

Černý kořen