Skip navigation

Benkor

Benkor New spices whole

20 g
Local BrandBest Buy
CZK 23.90 CZK 1,195.00 /kg

Delivery within 60 minutes

5 000+ customers have in favorites

Country: Czech Republic,

Nové koření se také nazývá „všekoření“ (allspice). Jedná se o bobule tropického stromu pimentovníku. Koření má palčivou, příjemně kořeněnou a mírně nasládlou chuť.

Kromě nového koření nabízí Benkor více než 200 druhů koření a bylin, a téměř 150 druhů kořenících směsí. Hlavní myšlenkou je, aby byla použitím koření nejen zvýrazněna chuť a vůně připravovaných pokrmů, ale aby toto koření a bylinky přispěly především ke zdravé výživě. Benkor je od roku 1999 držitelem certifikátu ISO 9000, v současné době ISO 9001:2015. Od roku 2022 i certifikace ISO 22000:2019.

Použití

Používá se do marinád, polévek, k nakládané zelenině, do svařeného vína i perníku.

O výrobci

Společnost Benkor založil roku 1932 Josef Beníček v Praze jako mlýn na papriku a obchod s kořením. Později svoji firmu rozšířil do Mělnické Vrutice, kde postavil na tehdejší dobu moderní výrobu s názvem Parní automatické mlýny na papriku a koření. Zásluhou Josefa Beníčka byla vyšlechtěna speciální odrůda kořeninové papriky, která se začala pěstovat v okolí Mělnické Vrutice a tedy nejseverněji v Evropě. V roce 1993 navázali potomci zakladatele na předchozí tradiční výrobu pod názvem firmy BENKOR (BENíček - KOŘení). Dnes jsou zpracovávány veškeré běžné i méně známé druhy koření včetně bylinek a různých směsí.

Skladování

Uchovávejte v suchu a temnu.

Výrobce

BENKOR s.r.o.
Mělnická Vrutice 72
277 31  Velký Borek
Česká republika

Composition

Nové koření celé