Bryndziareň a syráreň Bryndza Slatina

125 g
52,90 Kč 423,20 Kč/kg
Země původu: Slovenská republika,

Brynza je vzácnou kompozicí ovčího a kravského sýru. 

Brynza je měkký, míšený a solený sýr, vyráběný z hrudkového ovčího či kravského mléka. Brynza je nejznámější a nejcharakterističtější slovenský sýr, typický svou bílou až žlutavou barvou, jemnou a roztíratelnou konzistencí a ojedinělými krupičkami. Chuť a vůně jsou lahodné a příjemně pikantní.

Použití

Brynza je výtečná potravina, z níž můžeme připravit mnoho různých předkrmů, chuťovek, pomazánek, polévek, dezertů i hlavních jídel.

Tip! Připravte si lahodné brynzové halušky podle následujícího postupu:

600 g očištěných brambor nastrouháme, posolíme, přidáme 200 g hladké mouky a promícháme. Hotové těsto pomocí haluškárny nebo nožem házíme do vroucí vody se solí a vaříme. Halušky jsou uvařené tehdy, když klesají ke dnu. Scedíme, neproplachujeme studenou vodou a dáme do připravené mísy s brynzou, promícháme, přidáme horkou rozškvařenou uzenou slaninku (100 g). Podáváme se zákysaným mlékem, kefírem nebo mlékem. 

O výrobci

Výrobna brynzy a sýrárna ve Zvolenské Slatine je největší a nejstarší výrobna brynzy na světě. Založila ji rodina Molecovcov v roce 1797 a od té doby se v ní nepřetržitě vyrábí brynza, která je nejtypičtějším Slovenským sýrem. Svou nenapodobitelnou chutí a tradicí výroby má na slovenském trhu specifické postavení a její kvalita a výjimečná chuť udělala z brynzy vyhledávaný sýr i za hranicemi. 

Společnost je moderním výrobním podnikem s certifikací Evropské komise pro dovoz mléka a mléčných výrobků do zemí Evropské unie. Největším zahraničním odběratelem je Maďarsko a USA, export představuje třetinu firemní produkce.

Skladování

Uchovávejte při teplotě 2 - 6°C.

Výrobce

Bryndziareň a syráreň, s.r.o.
SNP 7
962 01 Zvolenská Slatina
Slovensko
 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 6 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.