Site languages:ČeskyEnglish

Kurkuma čerstvá, balení

50 g
54,90 Kč 1 098,00 Kč/kg
Země původu: Čína,

Kurkuma je běžný název pro podzemní oddenek asijské rostliny kurkumovníku dlouhého a je také označován jako indický šafrán. Kurkuma je ve své čerstvé podobě kořen podobný zázvoru, pouze jeho barva je na rozdíl od zázvoru oranžová. Nejznámější je ve formě žluto-oranžového koření užívaného především v marockých a indických pokrmech, kterým dodává jemnou, aromatickou, lehce nahořklou chuť a zářivou šafránovou barvu. Přínosy kurkumy pro zdraví spočívají ve vysoké koncentraci antioxidantů polyfenolů, zvaných kurkuminoidy. Obsahuje velké množství vitamínu C a E, má antioxidační, protinádorové, antibiotické a antivirové účinky.

Použití

Čerstvá kurkuma je úžasná kořenová zelenina z Orientu. Používá se oloupaná a nakrájená, sekaná nebo strouhaná. Můžete jí použít nastrouhanou do omáček, sabdží, k zeleninovým směsím, do nakládané zeleniny a pikantních chuťovek. Slouží také jako konzervační prostředek. Do pokrmů je přidávána především pro své aroma, vzdáleně podobné šafránu, a pro charakteristickou oranžovožlutou barvu.
Džusu z kurkumy: oloupejte několik kusů čerstvého kořene kurkumy a odšťavněte v odšťavňovači několikrát po sobě. Šťávu uchovávejte v lednici maximálně tři dny. Čerstvou šťávu z kurkumy můžete použít ve smoothies, polévkách, mléce nebo do jiných pokrmů. 

Skladování

Skladujte při teplotě 8 - 12°C.

 

Složení

Kurkuma čerstvá