• Vážení zákazníci, momentálně se bohužel potýkáme s nedostatkem kurýrů a nemáme tak otevřen dostatek časových oken na to, abyste si mohli objednat nákup na čas, který vám vyhovuje a to v následujících oblastech: Benešovsko, Plzeňsko a Příbramsko. Omlouváme se, že se na nás nemůžete plně spolehnout a usilovně pracujeme na nápravě.

Kurkuma čerstvá, balení

50 g
54,90 Kč 1 098,00 Kč/kg
Země původu: Čína,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Kurkuma je žluto-oranžové koření užívané především v marockých a indických pokrmech, kterým dodává jemnou, aromatickou, lehce nahořklou chuť a zářivou šafránovou barvu.

Použití

Používá se oloupaná a nakrájená, sekaná nebo strouhaná. Můžete jí použít nastrouhanou do omáček, sabdží, k zeleninovým směsím, do nakládané zeleniny a pikantních chuťovek. Slouží také jako konzervační prostředek. Do pokrmů je přidávána především pro své aroma, vzdáleně podobné šafránu, a pro charakteristickou oranžovožlutou barvu.

Tip! Zkuste kurkumu odšťavnit. Čerstvou šťávu z kurkumy můžete použít ve smoothies, polévkách, mléce nebo jiných pokrmech. 

Oloupejte několik kusů čerstvého kořene kurkumy a odšťavněte v odšťavňovači několikrát po sobě. Šťávu uchovávejte v chladničce maximálně tři dny. 

Skladování

Skladujte při teplotě 8–12 °C.

Složení

Kurkuma čerstvá