Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Kurkuma čerstvá, balení

50 g
54,90 Kč 1 098,00 Kč/kg
Země původu: Čína,

Kurkuma je běžný název pro podzemní oddenek asijské rostliny kurkumovníku dlouhého a je také označován jako indický šafrán. Kurkuma je ve své čerstvé podobě kořen podobný zázvoru, pouze jeho barva je na rozdíl od zázvoru oranžová. Nejznámější je ve formě žluto-oranžového koření užívaného především v marockých a indických pokrmech, kterým dodává jemnou, aromatickou, lehce nahořklou chuť a zářivou šafránovou barvu. Přínosy kurkumy pro zdraví spočívají ve vysoké koncentraci antioxidantů polyfenolů, zvaných kurkuminoidy. Obsahuje velké množství vitamínu C a E, má antioxidační, protinádorové, antibiotické a antivirové účinky.

Použití

Čerstvá kurkuma je úžasná kořenová zelenina z Orientu. Používá se oloupaná a nakrájená, sekaná nebo strouhaná. Můžete jí použít nastrouhanou do omáček, sabdží, k zeleninovým směsím, do nakládané zeleniny a pikantních chuťovek. Slouží také jako konzervační prostředek. Do pokrmů je přidávána především pro své aroma, vzdáleně podobné šafránu, a pro charakteristickou oranžovožlutou barvu.
Džusu z kurkumy: oloupejte několik kusů čerstvého kořene kurkumy a odšťavněte v odšťavňovači několikrát po sobě. Šťávu uchovávejte v lednici maximálně tři dny. Čerstvou šťávu z kurkumy můžete použít ve smoothies, polévkách, mléce nebo do jiných pokrmů. 

Skladování

Skladujte při teplotě 8 - 12°C.

 

Složení

Kurkuma čerstvá