• Milí zákazníci, v sobotu 01.04.2023 se běží "1/2Maraton Praha 2023". Z tohoto důvodu si nebude možné objednat zítra od 08:00 do 14:00 do některých oblastí centra Prahy.
    Zobrazit více

Citrony chemicky neošetřené, balení

500 g
 69,90 Kč 139,80 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Itálie,

Velké chemicky neoštřené citrony. 

Jedná se o citron, který se pouze po sběru chemicky neošetřuje. Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů, což nemá na chuť a kvalitu dužiny žádný vliv.

Obrázek balení je pouze ilustrativní. 

Použití

Citrony mají v kuchyňských receptech nekonečné využití. Nkteré zeleninové, ovocné nebo masové saláty, omáčky, luštěninová jídla, zmrzliny a koktejly se bez citronu neobejdou. Kůra se přidává do moučníků, vánočního cukroví, koláčů nebo krémů. Citron je také nedílnou součástí masitých pokrmů. Smažené nebo grilované maso se často servíruje pokapané citronem nebo alespoň s plátkem citronu.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Citrony můžete využít například v receptu na kuře v aromatické strouhance s citronovou omáčkouústřice s citronem, citronový koláč s koriandrem, čokoládový dort s citronovou pěnouhranolky z kapra s citronovou majonézou nebo kuře v aromatické strouhance s citronovou omáčkou.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 5 °C.