BIO Jahody, vanička

250 g
BIO
97,20 Kč 388,80 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

200+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Holandsko,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Sladké a šťavnaté jahody v BIO kvalitě.

Vážení zákazníci vezměte prosím na vědomí, že BIO položky jsou pěstovány bez chemického ošetření, a proto jsou náchylnější pro vznik povrchových a vzhledových vad na povrchu plodu. Tyto nevzhledné vady nemají vliv na chuť a kvalitu produktu. Jedná se pouze o vizuální problém, který je u BIO položek naprosto běžný a neměl by být důvodem k reklamaci. Děkujeme za pochopení.

Použití

Jahody se konzumují především čerstvé, ale výborné jsou i tepelně upravené. Přidávají se jako náplň do ovocných knedlíků, koláčů, bublanin a dokonce i bábovek. Často se také zavařují do kompotů, využívají se pro výrobu moštů, marmelád a džemů. Vyhlášená je konzumace jahod se šlehačkou. Používají se i jako dekorační doplněk pro míchané nápoje a značné obliby v celosvětovém zastoupení má konzumace jahod spolu se sektem.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Jahody můžete například využít v receptu na jahodové knedlíky z tvarohového těstalistový závin s rebarborou a jahodami nebo panna cottu s jahodami.

Skladování

Před uložením do chladničky je nezbytné plody prohlédnout a odstranit všechny plesnivé nebo poškozené, které by následně mohly kontaminovat i ostatní jahody. Nemyté plody lze uložit do původní dózy nebo rozložit na tácek pokrytý papírovou utěrkou a následně přikrýt např. fólií na potraviny.

Jahody lze uchovávat v čerstvém stavu v chladničce po dobu jednoho až dvou dnů. 

Složení

Bio jahody