-21 %
Slide 1 of 2

BIO Jablka mix, balení

1 kg
BIO
Trvale výhodná cena
54,90 Kč 54,90 Kč/kg69,90 Kč
Země původu: Rakousko, Německo, Itálie,

Sladká jablka v BIO kvalitě II. jakosti.

Jablka jsou nabízené v několika odrůdách, konkrétní odrůda bude dodána dle období. Přesná odrůda je uvedena na etiketě. 

Jablka obsahují provitamin A, vitaminy B1, B2, B3, B6, kyselinu listovou a řadu minerálních látek. Vláknina zlepšuje činnost střev, částečně pomáhá snižovat cholesterol a působí blahodárně na odvodnění organismu.

Jak jablka pomáhají při hubnutí?

Jablka obsahují vysoký obsah vlákniny, která může být prospěšná pro hubnutí. Vláknina může pomoci potlačit příjem potravy.

Použití

Jablka se především konzumují čerstvá, hodí se na dopolední či odpolední svačinu. Jablka mají i velké využití pro tepelné zpracování, např do moučníků, koláčů, marmelád či džemů. Jablečná kaše či pyré je velmi oblíbené u malých dětí. Jablka jsou také vynikajícím doplňkem např. při přípravě drůbeže.

Čeká Vás návštěva? Potěšte ji výborným jablečným koláčem.

Nejprve smíchejte mouku, sodu, máslo, tvaroh, med, žloutek a vypracujte v hladké těsto. Následně vypracované těsto vyložte na pekáč a posypte ho nastrouhanými jablky. Na suché pánvi si opražte ovesné vločky, mandle, trochu vody, med a posypte tím jablka. Koláč dejte do předehřáte trouby na 180 °C a pečte cca 45 minut. Ještě teplý koláč posypte moučkovým cukrem a servirujte. 

Přejeme dobrou chuť!

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Jablka můžete využít například v receptu na Salát z jablka, květáku a modrého sýračokoládová buchta s jablky krevetový koktejl s jablky a limetouvepřové kotlety s jablky a brusinkamiokurkový salát s jablky a jogurtem.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 8 - 12 °C.

Složení

Bio jablka červená
I. jakost