Slide 1 of 2

BIO Jablka mix, balení

1 kg
BIO
69,90 Kč 69,90 Kč/kg
Země původu: Rakousko, Německo, Itálie,

Popis produktu

Jablka v BIO kvalitě, různé odrůdy. 

Jablko je plod jabloně, patří mezi nejběžnější druhy ovoce nejen ve střední Evropě. Jablko obsahuje provitamin A, vitaminy B1, B2, B3, B6, kyselinu listovou, vitamin C, vitamin E, minerální látky (železo, měď, zinek, křemík, vápník, hořčík a draslík). Flavonidy - pigmentové látky, které výrazně snižují riziko srdečních chorob. Vláknina zlepšuje činnost střev, částečně pomáhá snižovat cholesterol a působí blahodárně na odvodnění organismu.

Použití

Jablka jsou tradiční součástí evropské kuchyně a jejich použití je velmi univerzální. Především se konzumují přímo, využijete je do moučníků, k pečeným masům i do salátů. Receptů je mnoho. Jablečná kaše či pyré je vynikající potravina pro malé děti a společně s mrkvovou kašičkou bývá prvním jídlem kojenců. Naopak jablečný kompot je posilující jídlo pro lidi staré a se slabým zažíváním. Dušená jablka se pojídají při průjmu, střevních infekcích. Jablka jsou vynikajícím doplňkem např. při přípravě drůbeže, hodí se k zapékání i přímé přípravě na otevřeném ohni.

Připravte si chutný a zdravý salát z ananasu, jablek a semínek:

Oloupaný čerstvý ananas nakrájíme na menší kousky. Jablka omyjeme (neloupeme je), zbavíme jádřinců, nakrájíme na kostičky a rychle je smícháme v míse s ananasem, který je ochrání před oxidací, a tedy i zhnědnutím. Ovocný salát na závěr smícháme s nasekanými lístky čerstvé máty a posypeme ho dýňovými semínky.

Skladování

Doporučujeme skladovat v lednici při 2-4°C.

Složení

Bio jablka červená
I. jakost