Marks & Spencer

Marks & Spencer Basmati rýže

1 kg
 139,90 Kč 139,90 Kč/kg
Země původu: Velká Británie,

Rýže dlouhozrnná.

Basmati je odrůda rýže pěstovaná na úpatí Himalájí. Tato rýže je šlechtěna v Indii a Pákistánu na místech, kde jsou pole zavlažována vodou přímo z ledovců. 

Vypěstováno ve více zemích. Zpracováno a baleno v UK.

Použití

Rýži nasypte do velkého rendlíku, zalijte studenou vodou, přidejte sůl, zamíchejte a přiveďte k varu. Vařte na mírném plamenu pět minut nebo do změknutí. Odstavte, zakryjte a nechte stát dalších pět minut. 

Vaše rýže bude chutnat skvěle, pokud ji uvaříte podle následujícího postupu:

Jeden díl rýže Basmati propláchneme a vsypeme do osolené vody, přiklopíme pokličkou a přivedeme do varu. Snížíme teplotu na minimum, ponecháme pod pokličkou, dokud se voda nevyvaří, doba vaření je 12–15 minut. Odstavíme z vařiče, rýži jemně prokypříme a necháme chvíli odstát. Takto upravená rýže Basmati je krásně voňavá a nelepí se. Uvedené množství vody a doba vaření je závislá na typu vařiče a hrnce, který používáte.

O výrobci

Marks & Spencer, ve zkratce M&S, je anglická maloobchodní globální firma, která byla založena roku 1884, dnes společnost sídlí v Londýně. Podnik nabízí široké portfolio svých produktů, které zahrnují oblečení, potraviny ale i domácí doplňky.

Skladování

Skladujte v chladu a suchu mimo sluneční světlo. Po otevření sáček znovu uzavřete.

Výrobce

Marks and Spencer Czech Republic, a. s.
Jemnická 1138/1
140 00 Praha 4 - Michle
Česká republika