Société Roquefort AOC

150 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 20 DNŮ

Prémiová kvalita
 169,90 Kč 1 132,67 Kč/kg
Země původu: Francie,

Plnotučný sýr s ušlechtilou modrou plísní, zrající v celé hmotě.

Roquefort se vyrábí z nepasterovaného ovčího mléka. Výrazný bílý ušlechtilý sýr je protkán modrozelenými žilkami, má hladkou strukturu a rozplývá na jazyku. Mléčné, výrazné aroma roquefortu evokuje chuť ořechů a rozinek. Sýr Roquefort se pyšní známkou ochrany původu AOC, díky které smí zrát pouze ve sklepích v původní oblasti své výroby v okolí vesnice Roquefort na jihu Francie.

Použití

Roquefort je spíše dezertní sýr, ale hodí se i jako náplň do palačinek, na pizzu, nebo do slaných koláčů. K sýrům tohoto typu se doporučuje servírovat nejlépe těžší červené víno, nebo naopak sladké bílé.

O výrobci

Roquefort Société je francouzská společnost s tradicí dlouhou 150 let. Podnik se zaměřuje na výrobu sýrů s ušlechtilou plísní z ovčího mléka od prověřených farmářů. Ke zrání používá vlastní přírodní sklepy nacházející se v Roquefort-sur-Soulzon v Aveyronu, které dodají sýrům s označením AOP tu nejlepší chuť.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 2–6 °C.

Výrobce

SOCIÉTÉ
2 Avenue François Galtier
12250 Roquefort-sur-Soulzon
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 20 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.