-7 %

Valetol

VALETOL 300MG/150MG/50MG Tableta 24

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
Akce do 30. 6.
129,90 Kč  139,90 Kč
129,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

40+ zákazníků pravidelně nakupuje

Valetol mohou užívat dospělí a dospívající od 15 let ke krátkodobé léčbě bolesti hlavy (včetně migrény), zubů, při bolesti zad v křížové oblasti, bolesti po operacích, při bolesti doprovázející nachlazení a při bolestivé menstruaci. Po doporučení lékařem lze přípravek užívat při neuralgii (bolest v průběhu nervu). Valetol patří do skupiny léků zvaných analgetika. Tyto léky tlumí bolest. Valetol obsahuje kombinaci tří léčivých látek - propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon a paracetamol tlumí bolest a snižují horečku, propyfenazon má i protizánětlivý účinek. Kofein zesiluje účinky obou složek. Protibolestivý účinek nastupuje asi půl hodiny po užití přípravku a trvá několik hodin. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Balení obsahuje 24 tablet.

Léčivými látkami jsou propyphenazonum 300 mg, paracetamolum 150 mg, coffeinum 50 mg v 1 tabletě. Pomocnými látkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, kyselina stearová, magnesium stearát, aluminium stearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymetylškrobu, mikrokrystalická celulosa.

Dávkování: Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Doporučená jednotlivá dávka přípravku u dospělých a dospívajících od 15 let je 1 - 2 tablety. V případě potřeby se dále užívá 1 tableta v časových odstupech nejméně čtyř hodin mezi jednotlivými dávkami. Nepřekračujte celkovou dávku 5 tablet za den. Použití u dětí a dospívajících Přípravek Valetol není určen pro děti a dospívající do 15 let. Způsob podání: Tableta se užívá ústy a zapije se sklenicí vody. Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety pro snazší polykání, pokud máte potíže ji spolknout vcelku. Délka léčby: Valetol se užívá pouze krátkodobě. Pokud nedojde k ústupu obtíží do 5 dnů, nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání Valetolu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte Valetol déle než 1 týden.

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci. Přípravek neužívejte v těhotenství a při kojení, děti mladší 15 let.

Výrobce: Herbacos

EAN: 8594002959937

SUKL kód: 186199

Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek