Navařeno Ghee přepuštěné máslo

200 g
Od českého farmáře
Bez éček
149,90 Kč 749,50 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Přepuštěné máslo neboli Ghí je máselný tuk zbavený vody, mléčné bílkoviny a laktózy. Výborně se hodí na smažení, vaření i pečení. Při vysokých teplotách se nepřepaluje, nevznikají těžce stravitelné látky a můžete si tak vychutnat smažené jídlo i bez pocitu těžkosti. Má regenerační účinky a dá se používat i zevně, protože hydratuje a hojí podrážděnou kůži. Je bohaté na vitamíny A, D, E, K,  omega 6 a omega 3 mastné kyseliny, působí tak blahodárně na mozek a nervové buňky. Neobsahuje laktózu a je přirozeně bezlepkové.

Skladování: skladujte při teplotě 2 - 8 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Po otevření spotřebujte do 6 měsíců.

Výrobce: Sklizeno

Březina 103
666 01 Březina

 

Příběh NAVAŘENO

Za vynikající chutí a kvalitou jídel značky NAVAŘENO stojí šéfkuchař Richard Fuchs, který má zkušenosti z několika michelinských restaurací a gastronomii na vysoké úrovni se věnuje již více než 25 let. Je členem sdružení Slow Food Prague, jehož cílem je propagace kvalitního jídla připraveného z lokálních surovin. Richard Fuchs je nadšeným zastáncem přípravy jídla z poctivých surovin a toto své nadšení odráží v produktech celé řady NAVAŘENO. Vychutnejte si jídla připravená opravdovým šéfkuchařem!

Z čeho to navaříme

Suroviny, ze kterých připravujeme výrobky Navařeno jsou vždy čerstvé a pokud to je možné, tak jsou nakoupeny od lokálních producentů.

Ve složení produktů Navařeno najdete suroviny, které je teď moderní označovat jako superpotraviny (quinoa, goji a spousta dalších). Na druhou stranu používáme taky to, z čeho vařili naši předkové – potraviny, které jsou prověřené lety a ví se o nich, že mají skvělé nutriční hodnoty (například špalda, kamut a další). Používáme-li sušené ovoce, můžete se spolehnout, že v něm není přidaný cukr.

A vůbec, jakékoliv škodlivé cukry nám do kuchyně nesmí. Sladíme zásadně tak, aby naše jídlo nechutnalo jako cukr s příchutí jídla, aby nezanikla přirozená chuť ostatních surovin. 

Používáme k tomu moderní přírodní sladidla (javorový, agávový nebo datlový sirup).

Naší zásadou číslo jedna je: žádné složitosti! Dochucujeme jednodruhovým kořením, a pokud používáme směs, tak jedině takovou, kterou si sami namícháme. A pak se můžeme postavit za to, že máme plně pod kontrolou obsah soli.

Nemáme zapotřebí pumpovat do masa vodu, abychom zvýšili jeho váhu. Naše maso je prostě maso. Tečka.

Nepoužíváme ani mražené polotovary. Nic takového výrobky Navařeno neviděly ani z rychlíku.

Všechno, z čeho vaříme, jsme si vyrobili sami. Příklad? Pokud ve složení najdete vývar, není z kostky, ale je náš vlastní. Připravili jsme si ho sami dlouhým tažením z poctivých surovin – přesně tak, jak se vývar dělat má. A má vůbec cenu zmiňovat všechny ty stabilizátory, glutamáty, zahušťovadla a emulgátory? Pro pořádek asi ano, protože nic z těchto průmyslových zlepšovadel a nastavovadel v produktech Navařeno prostě NENÍ! A co v nich teda je? Kvalitní a poctivá jídla, plná chuti a připravená ke konzumaci. Stačí otevřít.
 

 

Složení

bezvodý mléčný tuk99.5 %

Alergeny

mléko

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota3686 kJ/897 kcal
Tuky99.5 g
z toho nasycené mastné kyseliny60.6 g
Sacharidy0 g
z toho cukry0 g
Bílkoviny0.25 g
Sůl0 g
Vláknina g