Calcium

CALCII CARBONICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA 0,5G Tableta 100

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
209,90 Kč 209,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Calcii carbonici 0,5 tbl. Medicamenta je kalciový přípravek, který doplňuje hladinu vápníku v organismu. Používá se k prevenci i léčbě nedostatku vápníku (hypokalcémie) při jeho nedostatečném příjmu ve stravě nebo při zvýšené potřebě vápníku, a dále při těchto stavech a poruchách: těhotenství a kojení, hojení zlomenin a u starších osob prevence zlomenin (podávat současně s vitaminem D), zmírnění traumatických stavů (po úrazu) při nedostatečném přívodu vápníku, dlouhodobá léčba kortikoidy, poruchy vápníkového metabolismu, alergická onemocnění vzniklá zejména v důsledku vrozené dispozice, jako např. atopický ekzém, tetanie - tj. zvýšená nervosvalová dráždivost (křeče), křivice (rachitis), měknutí kostí (osteomalácie), řídnutí kostí (osteoporóza), alergický zánět nosohltanu, různé kožní choroby (dermatózy). Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti.

Léčivou látkou je calcii carbonas. Jedna tableta obsahuje calcii carbonas 0,5 g. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, pšeničný škrob, želatina, mastek, magnesiumstearát.

Dávkování: Doporučená dávka přípravku pro dospělé je 2 - 4 tablety denně při preventivním podávání, při léčebném podávání lze dávkování zvýšit podle doporučení lékaře. Dětem se podává 1/2 - 1 tableta denně. Tablety se polykají celé nebo rozdělené a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.

Kontraindikace: Neužívejte Calcii carbonici 0,5 tbl. Medicamenta jestliže jste alergický/á na uhličitan vápenatý nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Glenmark Pharmaceuticals

EAN: 8595112610077

SUKL kód: 17994

Farmakoterapeutická skupina: Uhličitan vápenatý

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek