Fungicidin

FUNGICIDIN LÉČIVA 100000IU/G mast 10G

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
169,90 Kč 169,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Fungicidin Léčiva mohou používat dospělí, dospívající i děti od novorozeneckého věku k léčbě kvasinkových onemocnění kůže, kvasinkového zánětu nehtového lůžka a doplňkově k léčbě kvasinkového onemocnění pochvy. Kvasinková onemocnění kůže (kandidózy) vznikají nejčastěji v místech zapářky (mezi prsty u nohou, v oblasti třísel, na trupu nebo na rukou) a projevují se zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže s nepříjemným zápachem, případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže, zejména na nohou. Kvasinkový zánět nehtového lůžka (kandidová paronychie) se projevuje otokem a zarudnutím zadních a postranních nehtových valů.

Léčivou látkou je nystatinum 100 000 m.j. v 1 g masti. Pomocnými látkami jsou bílá vazelína, tuk z ovčí vlny (lanolin), bílý vosk, tekutý parafin, cetylalkohol.

Dávkování: Pokud Vám lékař nedoporučí jinak, nanáší se Fungicidin Léčiva dospělým, dospívajícím i dětem ve velmi tenké vrstvě 2krát až 3krát denně na postižená místa (na kůži, sliznici, do pochvy) až do vyhojení. V léčbě je třeba pokračovat i po zhojení ještě několik dní nanášením masti jen 1krát denně.

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Zentiva

EAN: 8594739023321

SUKL kód: 1069

Farmakoterapeutická skupina: Nystatin

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek