Fenistil

FENISTIL 1MG/ML Perorální kapky, roztok 1X20ML

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
249,90 Kč 249,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

40+ zákazníků pravidelně nakupuje

Fenistil kapky obsahují léčivou látku dimetinden-maleinát. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných antihistaminika, která se používají k úlevě od příznaků alergie, jako jsou kožní vyrážka, svědění, senná rýma nebo ostatní alergické formy rýmy. Fenistil blokuje účinky histaminu, což je látka, kterou tělo uvolňuje během alergické reakce. Fenistil ulevuje od svědění a podráždění způsobené kožní vyrážkou, snižuje otok a ulevuje od příznaků alergické rýmy, jako je výtok z nosu, kýchání, svědění v nose a svědění a slzení očí. Velikost balení je 20 ml. Vyzkoušejte také Fenistil gel.

Léčivou látkou je dimetindeni maleas. Jeden ml kapek přípravku Fenistil obsahuje dimetindeni maleas 1 mg. Pomocnými látkami jsou: dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného (E 339), monohydrát kyseliny citronové (E 330), kyselina benzoová (E 210), dihydrát dinatrium-edetátu (E 386), sodná sůl sacharinu (E 954), propylenglykol (E 1520), čištěná voda.

Dávkování: Dospělí a dospívající starší 12 let: 20 až 40 kapek třikrát denně. U pacientů se sklonem ke spavosti je doporučená dávka 40 kapek na noc a 20 kapek ráno. Děti 1 až 12 let: Doporučená denní dávka jsou 2 kapky/kg tělesné hmotnosti/den, rozdělené do 3 dávek, (např. 8 kapek 3krát denně pro 2leté dítě o hmotnosti 12 kg). Kojenci 1 měsíc až 1 rok: Pouze na doporučení lékaře. Doporučená denní dávka jsou 2 kapky/kg tělesné hmotnosti/den, rozdělené do 3 dávek, (např. 6 kapek 3krát denně pro 8 měsíčního kojence o hmotnosti 9 kg). Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nepřekračujte doporučenou dávku. Bez konzultace s lékařem se Fenistil nemá používat déle než 14 dnů.

Kontraindikace: Pečlivě čtěte příbalovou informaci! Neužívejte Fenistil jestliže jste alergický(á) na léčivou látku dimetinden-maleinát nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. Fenistil není určen pro děti mladší 1 měsíce.

Výrobce: Novartis

EAN: 8596149002088

SUKL kód: 173500

Farmakoterapeutická skupina: Dimetinden

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek