Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Galanga (galgan), tácek

100 g
54,90 Kč 549,00 Kč/kg
Země původu: Thajsko,

Galanga s velmi výraznou citrusovou pikantní chutí a narůžovělou barvou.

Galanga vypadá podobně jako zázvor, jeho chuť je však ostřejší a vůně pronikavější. Pikantnost tohoto kořene je tvořená obsahem kapsaicinu. Snižuje zánět a podporuje trávení. 

Proč je dobré konzumovat galangu?

Pravidelná konzumace galangálních potravin zvyšuje vnitřní teplo, vyvolává chuť k jídlu a stimuluje trávení. Galanga pomáhá pro zmírnění bolesti hlavy, stejně jako paralýzu a žloutenku.

Použití

Před použitím kořen oškrábejte a odřežte případné zdřevnatělé části. Dužinu poté můžete krájet na drobnější kousky.

Galanga se používá do polévek, na dušené a mleté maso, ryby, zvěřinu nebo do zeleninových jídel. Kořen Galanga je známý svými léčivými účinky, proto se také používá v sypaných čajích. 

Tip: Vyzkoušejte s námi tuto výbornou kuřecí polévku s galangem.

Kuřecí maso nakrájejte na tenčí nudličky a galangal cca na deset plátků. Chilli papričku podélně rozřízněte a zbavte semínek. Koriandr a citronovou kůru nasekejte nahrubo. Vývar přiveďte k varu, přidejte galangal, citronovou trávu, kafrové listy, chilli papričku a na závěr maso. Vařte zhruba 45 minut a vmíchejte kokosové mléko, cukr, rybí omáčku a ještě pět minut povařte. Dochuťte limetovou šťávou a koriandrem.

Přejeme dobrou chuť!

Skladování

Skladuje v mikrotenovém sáčku v chladničce, kde vydrží 2–3 týdny.

Složení

Galanga