Dr. Oetker Gelfix Extra 2:1

25 g
24,90 Kč 996,00 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Želírovací a konzervační přípravky.

Návod k přípravě: 1000 g ovoce + 1 Gelfix Extra + 500 g cukru = lahodný džem. Vystačí na 3-4 sklenice á 375 ml dle druhu ovoce použitého na výrobu džemu. Získáte džem s 66% podílem ovoce. 

Použití

1. Očištěné a vypeckované ovoce nakrájíme na velmi malé kousky nebo rozemeleme. 
2. Odvážíme 1000 g ovoce a dáme do většího hrnce. Obsah balíčku Gelfix Extra smícháme e dvěma lžícemi cukru a přidáme k ovoci. Za stálého míchání asi 1 minutu důkladně povaříme. Gelfix Extra přidáváme vždy před cukrem! 
3. Přidáme zbytek cukru a přivedeme do varu. Za stálého míchání a probublávání důkladně povaříme minimálně 5 minut a odstavíme. Odebereme případnou pěnu a ihned plníme do připravených sklenic. 
4. Sklenice uzavřeme pečlivě víčkem a otočíme dnem vzhůru asi na 5 minut.

O výrobci

Dlouhodobá důvěra a důraz na kvalitu – to jsou zásadní principy, jimiž se řídí rodinná firma Dr. Oetker již od svého založení v roce 1891. Dr. Oetker je nejen všeobecně známou značkou, ale těší se také důvěře ze strany spotřebitelů. To je výsledek dlouhodobého poctivého vztahu mezi značkou a jejími spotřebiteli. Sortiment značky Dr. Oetker zahrnuje různé přísady na pečení či zavařování, práškové pudingy a dezerty, sladká a slaná jídla včetně mražených pizz.

Skladování

Skladujte v suchu!

Výrobce

Dr.Oetker, spol. s r.o.
Americká 2335
272 01   Kladno
Česká republika

Složení

Dextróza
Želírující látka19 %
E440 - Pektiny
Prostředek snižující pěnivost
Regulátor kyselosti
E330 - Kyselina citronová
Palmový olej
Konzervant
E200 - Kyselina sorbová

Alergeny

Může obsahovat stopy:
Obiloviny obsahující lepek
Vejce
Mléko