Imazol

IMAZOL KRÉMPASTA 10MG/G Kožní pasta 1X30G

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
189,90 Kč 189,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Imazol krémpasta je kožní pasta určená na léčbu kožních houbovitých (mykotických) onemocnění, na které má léčivá látka klotrimazol léčebný účinek, např. plenková dermatitida (zánětlivá reakce kůže vzniklá drážděním z látek obsažených v moči, popř. stolice) způsobená kvasinkami.

Léčivou látkou je clotrimazolum. Jeden gram kožní pasty obsahuje clotrimazolum 10 mg. Pomocnými látkami jsou fenethylalkohol, butylhydroxyanisol (E320), oxid titaničitý (E171), tekutý parafin, oktyldodekanol, cetylstearylalkohol, glycerol-monostearát, polysorbát 20, dihydrát dinatrium-edetátu, čištěná voda.

Dávkování: Pokuď Vám lékář nepředepíše jinak, používejte přípravek Imazol krémpasta následovně: Naneste přípravek Imazol krémpasta v tenké vrstvě na postižená místa na kůži jednou nebo 2krát denně (nejlépe ráno nebo ráno a večer). Po nanesení pasty na postižená místa ji také jemně rozetřete po okrajích postižených míst na kůži. Většinou je dostačující vytlačit 0,5 cm pasty na ošetření plochy velikosti dlaně.

Kontraindikace: Imazol krémpasta používejte v těhotenství a po dobu kojení vždy podle pokynů svého lékaře. Kojící matky by si neměly natírat přípravek Imazol krémpasta přímo na bradavky nebo do jejich okolí, aby se zabránilo přímému kontaktu dítěte s lékem. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Alliance Healthcare

EAN: 3660398504411, 7612076354517

SUKL kód: 224964

Farmakoterapeutická skupina: Klotrimazol

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek