Canesten

CANESTEN GYN 6 DNÍ 0,01G/G Vaginální krém 35G+APL

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
319,90 Kč 319,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Léčivý přípravek Canesten GYN 6 dní je určen k léčbě kvasinkové infekce a tím ulevuje od pocitu svědění. Je vhodný pro ženy, které preferují kontinuální léčbu vaginální kvasinkové infekce. Vaginální krém je dodáván s 6 aplikátory, které se velmi snadno používají po dobu 6 za sebou následujících dní. Krém je vhodný na léčbu vnějších příznaků a také k aplikaci do pochvy pomocí aplikátoru. Je vhodný i k léčbě kandidové balanitidy u mužů. Ke kvasinkové infekci u žen často dochází v případě, kdy je narušena mikrobiální rovnováha poševního prostředí a není možné udržet pod kontrolou počet přítomných kvasinek (nejčastěji Candida albicans). Vaginální mykóza nepatří mezi pohlavně přenosné infekce. Může být nepříjemná (svědění a výtok), ale ve většině případů je poměrně jednoduše léčitelná. Specifika produktu Klotrimazol, pokud je aplikován v oblasti genitálií, může snižovat účinnost a bezpečnost některých antikoncepčních pomůcek, jako například kondomu. Účinek je dočasný a vyskytuje se pouze v průběhu léčby. Výhody výrobku Ulevuje od svědění, pálení, zarudnutí, otoku, výtoku a bolesti Léčí kvasinkovou infekci Vhodný k léčbě vaginální mykózy u žen a kandidové balanitidy u mužů Krém je vhodný k léčbě vnějších příznaků i aplikaci do pochvy pomocí aplikátoru Krém je dodáván s 6 aplikátory, které se velmi snadno používají Balení obsahuje 35 g a 6 aplikátorů Canesten GYN 6 dní je léčivý přípravek k vaginálnímu použití. Obsahuje léčivou látku clotrimazolum.

Jeden gram vaginálního krému obsahuje clotrimazolum 10 mg, obsah 1 aplikátoru (asi 5 g) odpovídá clotrimazolum 50 mg. Pomocnými látkami jsou cetylstearylakohol, benzylalkohol, cetylpalmitát, cetylstearylalkohol, čištěná voda, polysorbát 60, sorbitanstearát, octyldodekanol.

Dávkování: Přípravek Canesten GYN 6 dní je vhodný pro děti od 12 let. V případě 6denní léčby se obsah 1 aplikátoru vaginálního krému zavádí do pochvy každý večer 6 po sobě následujících dní. Léčení nemá být prováděno během menstruace. Během léčby se nesmí používat tampony. V případě kandidové balanitidy nanášejte krém přípravku Canesten GYN 6 dní v tenké vrstvě na postižené oblasti 2-3 denně a vetřete. Před každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit. Obvyklá délka léčby je 1-2 týdny. Vždy dodržujte pokyny pro užívání přípravku, které jsou uvedeny v příbalové informaci.

Kontraindikace: O použití přípravku v těhotenství musí rozhodnout lékař. V prvních třech měsících těhotenství se nemá přípravek používat. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Bayer

EAN: 8590322000991

SUKL kód: 180174

Farmakoterapeutická skupina: Klotrimazol

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek