• V Den české státnosti fungujeme stejně, jako každý jiný den. Užijte si volno a nákupy nechte na nás! Bez front až ke dveřím. 

Mečoun steak

cca 250 g

cca

 249,98 Kč 999,90 Kč/kg
Země původu: Srí Lanka,

Mečoun obecný je opravdu skutečnou delikatesou, kterou by měl každý alespoň jednou ochutnat.

Maso svojí strukturou připomíná tuňáka či telecí - má pevnou svalovou strukturu, ale zároveň je křehké. Chuť je lehce rybí, ale zároveň "masová", proto doporučujeme mečouna vyzkoušet i lidem, kteří ryby příliš nemají rádi. 

Tento mečoun byl uloven v Indickém oceánu.

Sashimi, Mekajiki, Mečoun Obecný, Wasabi, Surového

Použití

Tip! Doporučujeme vyzkoušet následující jednoduchý recept, který mečouna lehce dochutí.

Maso omyjeme, osušíme a potřeme směsí z olivového oleje, citronové šťávy, soli a čerstvého mletého pepře. Maso necháme 30 minut odpočívat a mezi tím si rozpálíme gril. Následně steak z každé strany 2 minutky restujeme. Maso musí zůstat uvnitř syrové, tak jako je to u tuňáka, jinak bude steak suchý. Na závěr můžeme na mečouna přidat kousek másla pro ještě větší zjemnění chutí. Podávejte s vaší oblíbenou přílohou. Dobrou chuť!

Skladování

Skladování: skladujte při teplotě 0–4 °C.

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.