Biopark BIO Kuřecí stehna s kostí

cca 0,65 kg
Od českého farmářePrémiová kvalitaBIO
cca 194,94 Kč 299,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

BIO kuřecí stehna balená v ochranné atmosféře.

Celý proces produkce „od vidlí po vidličku“ probíhá s příslušnými certifikáty, dle standardů ekologického zemědělství.

Maso má výraznou chuť, je křehké a oproti kuřecímu z velkochovu vykazuje nižší obsah tuku a škodlivých, tzv. nasycených mastných kyselin. 

Chov biokuřat je podřízen welfare zásadám a kvalita života kuřat je výrazně vyšší než v běžných velkochovech. Kuřata jsou chována tradičním způsobem na čerstvém vzduchu, mají dostatek volného prostoru, výběhy a pastviny. Fyzická aktivita a pastva jsou rozhodující vlivy pro vyšší kvalitu kuřecího.

Použití

Můžeme použít na přípravu pečených kuřecích stehen s medovo-česnekeovou omáčkou.

Stehna omyjeme a osušíme, osolíme a opepříme. Vymažeme pekáč máslem a naskládáme stehna, pečeme ve vyhřáté troubě (180 °C) cca 15 minut. Poté stehna obrátíme, případně podlijeme trochou vody a pečeme dalších 15 minut.

Mezitím si připravíme medovo-česnekovou omáčku: smícháme 4 lžíce medu, grilovací koření, 2 lžíce jemné sójové omáčky, lžičku mleté červené papriky a 3 stroužky česneku.

Po 30 minutách pečení stehna vyndáme z trouby a přelijeme omáčkou. Promícháme a vrátíme na 10 minut do trouby. Hlídáme, aby se omáčka nepřipálila.

Servírujeme například s opečenou bagetkou. Můžeme doplnit i čerstvou zeleninou s jogurtovým dipem.

O výrobci

Biopark dodává na trh výrobky, u kterých se podařilo dodržet produkční vertikálu od orné půdy, luk a pastvin až po zpracování. Společnost naplnila doslova koncept „od vidlí po vidličku“, který podléhá certifikaci dle standardů ekologického zemědělství a jehož hlavní výhodou je další zdokonalení kontroly kvality a přímé komunikace mezi spotřebitelem a farmářem.

Ekologické zemědělství je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek. Bere ohled na přirozené koloběhy a závislosti, přispívá k péči a zachování životního prostředí. Jeho hlavním cílem je produkce zdravých potravin v souladu s přírodou.

Skladování

Uchovávejte při teplotě do 4 °C. Po otevření ihned spotřebujte.

Upozornění

Nutno důkladně tepelně opracovat. 

Výrobce

Biopark s.r.o.
Lipová 270
407 81, Lipová
Česká republika