Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Farma Druhaz Krůtí játra

cca 0,58 kg
Od českého farmáře
cca 81,16 Kč 139,90 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Krůtí játra vakuově balená od Farmy Druhaz, která jsou surovinou s nezaměnitelnou chutí a strukturou.

Krůtí a ostatní drůbeží maso je v současné době velmi populární především pro svoji kvalitu a vlastnosti. Ty odpovídají trendu racionální a zdravé výživy při stále se zvyšujícím tlaku na kvalitu a prokazatelný původ suroviny. Nízké hladiny tzv. špatného cholesterolu a tuků při zachování energetické vydatnosti dělají z krůtího masa neodmyslitelnou součást stravy.

Použití

Před tepelnou úpravou játra omyjte a odstraňte blanky. Posolíte-li je předem, budou tvrdá a nedají se pak jíst. Dále je nakrájejte, namelte či ponechte vcelku dle vámi vybraného receptu. Můžete je vařit, dusit, smažit, péct, grilovat apod. Oproti masu potřebují kratší dobu na tepelnou úpravu. Ideální je, pokud jsou osmažená játra uvnitř ještě trochu růžová.

Připravte si jednoduchá smažená krůtí játra se zlatavou cibulkou podle následujícího receptu:

Játra omyjeme, osušíme a nakrájíme na menší porce. Očistíme od zbytečně velkých blan. Ve velké pánvi rozehřejeme olej, na kterém osmažíme játra ze všech stran dohněda. Ihned potom je přesuneme na talíř. Do pánve s rozehřátým olejem vsypeme cibuli, nakrájenou na půlkolečka. Smažíme dozlatova. Podáváme ideálně s těstovinami.

O výrobci

Farma DRUHAZ spol. s r.o. funguje od roku 2009. Jako hlavní činnost má chov, porážku a distribuci krůt, krůtího masa a výrobků z něj. V roce 2010 rozšířili sortiment o prodej kuřecího masa a kuřat. Později zařadili do nabídky bourané kachní maso výhradně z českých chovů a prodej ostatní chlazené i mražené drůbeže a králíků.

Původ masa

Společnost odkoupila kompletní provoz chovu krůt a krůtích jatek, který je v provozu již od roku 1995, a navázala na tradici chovu drůbeže v Sedlčanech. Jatka byla kompletně zrekonstruována v roce 2004 na základě směrnic a pravidel EU a jsou držiteli osvědčení o způsobilosti pro porážku krůt a zpracování krůtího masa. Veškeré chovné i výrobní prostory i procesy jsou pod stálým veterinárním a hygienickým dozorem a v celé historii společnosti nedošlo k žádnému porušení směrnic a pravidel pro potravinářské provozy.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

Farma DRUHAZ spol. s r.o.
Na Červeném hrádku 793
264 01, Sedlčany
Česká republika

Složení

Krůtí játra