Filip Töpfer

Kachní foie gras chlazená

cca 0,72 kg

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 8 DNŮ

Prémiová kvalita

cca

 1 077,83 Kč 1 499,90 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

500+ zákazníků má v Oblíbených

Země původu: Maďarsko,
Víte, že...
Z farmy na stůl za 6 hodin!

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Foie gras, játra z vykrmených kachen a kačerů plemene Mulard.

Foie gras jsou ztučnělá játra, jejichž původ sahá až do antické historie. Název této gastronomické lahůdky je z francouzštiny a doslova znamená „husí játra“. Vyznačují se hladkým povrchem a krásně béžovou barvou s lehkými tóny slonoviny. Takováto játra se dají připravovat na "minutku" nebo z nich lze dělat různé druhy terin či paštik.

Použití

Kachní játra jsou výjimečnou delikatesou a dají se připravit jak ve studených, tak v teplých variacích. Dají se péct, smažit, připravovat ve vodní lázni nebo se z nich lze připravit paštiky.

Tip! Připravte si výbornou paštiku z kachního foie gras:

Játra očistíme a nakrájíme na malé kousky. Cibuli nadrobno nakrájíme a poté zpěníme na másle. Přidáme rozmarýn a játra orestujeme. Poté do hrnce se smetanou vložíme plátky želatiny a necháme 10 minut stát. Vše promícháme a orestovaná játra s cibulí rozmixujeme, přičemž po částech přiléváme smetanu s želatinou a máslo. Osolíme, opepříme, nalijeme do formy a zalijeme zbytkem másla. Vychladlou paštiku vložíme do ledničky a necháme 2–3 dny uležet.

O výrobci

Husí játra od Filipa Töpfera je česká společnost, jejíž příběh se píše již několik desítek let. Podnik vychází z poctivých a řemeslných tradic, které používaly naše babičky. Zaměřuje se na výrobu masných lahůdek z tučných husích nebo kachních jater foie gras, anebo prodej jejich masa. Všechna drůbež je dovážená z maďarských farem.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 0–4 °C. 

Výrobce

Filip Töpfer
Budečská 851/28
120 00, Praha 2
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 8 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Kachní foie gras chlazená