• Milí zákazníci, dnes 01.04.2023 se běží "1/2Maraton Praha 2023". Z tohoto důvodu si není možné objednat od 08:00 do 14:00 do některých oblastí centra Prahy.
    Zobrazit více
Hodnocení služby Vivino

Cavatina Premium Moscato Spumante Dolce

0,75 l
Tento produkt je určen starším 18 let.
 294,90 Kč 393,20 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Kategorie:
Země původu: Itálie,

Šumivé sladké víno.

Středně žlutá barva se zlatavými odlesky a jemným perlením. Vůně je intenzivní, nasládlá s tóny tropického ovoce a květů. V chuti plné, svěží, s příjemně nasládlou chutí.

Charakteristika vína

  • Odrůda: Moscato
  • Oblast: Veneto
  • Výše zbytkového cukru: sladké
  • Obsah alkoholu: 8,5 % obj.

Snoubení s pokrmem

Hodí se jako aperitiv či k dezertům a sýrům s ušlechtilou modrou plísní.

Použití

Podávejte vychlezené na teplotu 5–7 °C, typ sklenic flétna.

O vinařství

Šumivá vína značky Cavatina vyrábí italské vinařství Becio della Luna. Vinařství sídlí ve městě Vidor v samotném srdci oblasti, která je vyhlášená produkcí legendárního prosecca (oficiální označení oblasti je Prosecco Superiore Conegliano Valdobbiadene DOCG).

Oblast se nachází v regionu Veneto a leží necelých 100 kilometrů od Benátek. Pro vinařství je jako stvořená – má mírné klima a výhodnou polohu mezi Dolomity a středomořským pobřežím. Zemědělství zde nikdy nebylo jednoduché. Většinu dostupných horských svahů ovšem i tak pokrývají vinice.

Vinohrady leží v nadmořské výšce 300 až 500 metrů nad mořem a jsou obdělávány ručně. Jejich poloha totiž mechanizaci neumožňuje. Některé vinice jsou dokonce sklízeny pomocí helikoptér. Produkce oblasti Valdobbiadene zahrnuje 15 obcí a více než 6850 hektarů vinic.

Společnost Becio della Luna byla založena v květnu 2011 a do plného provozu byla uvedena v říjnu 2011. Zpracování a zrání vína probíhá v obci Combai di Miane. Bacio della Luna vlastní čtyři hektary, kde může produkovat Prosecco DOC a 22 hektarů s označením Prosecco DOCG.

 

 

Skladování

Skladujte při teplotě 5–15°C.  Archivace do 2 let.

Výrobce

Baccio della Luna Spumanti, S.r.l.
Vidor
Itálie