Dýně špagetová

cca 1,17 kg
Čerstvě sklizeno

cca

 58,60 Kč 49,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Oblíbená špagetová dýně, která své pojmenování dostala na základě svých špagetových vláken, na která se dužina po upečení či uvaření rozpadne.

Dáváme si záležet, abychom vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Tato odrůda není tolik sladká jako jiné druhy dýní. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Špagetová dýně se často překrojí podélně a zapéká se naplněná masovou nebo zeleninou směsí. Ideální na porci pro jednu osobu.

Dá se vcelku uvařit nebo upéct. Po částečném vychladnutí z ní vidličkou vytahujete "špagety", které můžete použít jako přílohu k omáčkám vegetariánským i masitým, skvělá je k čínským jídlům nebo ji můžete přidat do polévky jako nudle.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Tato dýně byla vypěstovaná výhradně pro Rohlik.cz naším lokálním pěstitelem. Zakoupením této dýně podporujete drobné zemědělce ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé pěstitele.

Skladování

Uchovávejte v suchu, ideálně při teplotě 10–15 °C.