Kiwi žluté 1 ks

80 g
16,90 Kč 211,25 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

2000+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Itálie,
Víte, že...
Prozkoumejte nabídku z více než 18 tisíc produktů

Největší výběr ze supermarketů, farmářských obchodů, lékáren a dalších.

Zlaté kiwi se od klasického kiwi liší tvarem, chutí a hlavně barvou. Zlaté kiwi je protáhlejší a jen mírně ochmířené. Chuť a vůně zlatého kiwi je lehce medová, více připomíná exotické druhy ovoce a je daleko sladší než i nejzralejší kiwi zelené. Dužina je velmi šťavnatá, ale pevná a nerozpadavá. 

Použití

Kiwi chutná nejlépe v čerstvém stavu. Nejlepší způsob, jak jíst kiwi, pokud ho nechceme jíst se slupkou, je rozpůlit ho a lžičkou vydlabat měkkou dužinu. Kiwi lze i sušit.

Můžeme z něho dělat kompoty, koláče, ovocné dezerty, marmelády, používá se ke zdobení dezertů a výrobků studené kuchyně. V poslední době se kiwi také užívá při výrobě džusů nebo míchání koktejlů. Můžeme jej použít také jako náplň do palačinek, k ochucení jogurtů nebo zmrzliny.

Tip! Připravte si s námi lehký, zdravý dezert s kiwi.

V míse smíchejte řecký jogurt, med, vanilkový extrakt a pořádně promíchejte. Jogurt pomalu přelévejte do sklenice a přisypávejte granolu a nakrájené kiwi. Nakonec ozdobte plátky kiwi, lístkem máty a můžete podávat. Tento dezert je skvělý jako osvěžující svačinka či zdravá snídaně.

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Skladujte při teplotě kolem 1 °C. Postupem času kiwi měkne a zraje. Je citlivé na tlak a mačkání.

Složení

Odrůda Sungold
I. jakost