Pizzolato BIO Sparkling Pinot Grigio DOC Extra Dry Organic „M-USE“

0,75 l
BIOTento produkt je určen starším 18 let.
 289,90 Kč 386,53 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Kategorie:
Země původu: Itálie,

Šumivé víno s certifikací Organic & Vegan. 

Je zvlášť suché, s živým perlením, s brilantní slámově žlutou barvou s lehkými měděnými odstíny. Ve vůni převládá květinový vjem s jemnými kvasinkovými tóny. V chuti dominuje excelentní vyváženost, svěžest a dlouhotrvající suchý dozvuk. 

  Charakteristika vína

  • Odrůda: Pinot Grigio
  • Oblast: Veneto
  • Výše zbytkového cukru: suché
  • Obsah alkoholu: 11 % obj.

Snoubení s pokrmem

Doporučujeme jako aperitiv. 

Použití

Podávejte při teplotě 5–7 °C.

O vinařství

Vinařství Pizzolato Settimo&Gino, které se nachází v regionu Treviso, bezesporu patří k vinařstvím s organickými kořeny. Jeho vznik se datuje k roku 1981.

Současný majitel Settimo Pizzolato je v řadě pátou generací rodu, který se svými bohatými zkušenostmi řídí vinařství. Jeho ekologická produkce mu umožňuje podporovat dobré zdraví a obohacovat biologický poklad vinařství. Zároveň tak oživuje dávné spojení mezi člověkem a zemí. Soulad ekosystému země s prací vinařství dává za vznik vínu, které je výsledkem zdravých přírodních hroznů, které je šetrné k životnímu prostředí a které při ochutnání navodí atmosféru tradice a pohody. 

Vinařství Pizzolato Settimo&Gino patří dnes k silně inovátorským vinařstvím, které se neustále posouvá vpřed a které nabízí jak vysoce kvalitní vína, tak i nevšední zážitky pro návštěvníky s možnostmi poznávat 100% přírodní produkty. Zároveň ale i mezi hlavní kréda patří ekonomizace procesů a produkce vín, která jsou cenově dostupná pro každého.

Skladování

Skladujte v suchu, temnu a naležato při teplotě do 20 °C.

Výrobce

La Cantina Pizzolato Srl
Via IV Novembre 12
31020 Villorba
Itálie