Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Dobexil-H

DOBEXIL H UNG 40MG/20MG Rektální mast 1X20G

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
149,90 Kč 149,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Dobexil H ung je rektální mast k použití do konečníku, která obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, kalcium-dobesilát a lidokain. Používá se k podpůrné léčbě vnějších a vnitřních hemoroidů a dalších onemocnění konečníku, jako jsou bolestivé trhliny kůže a svědění v okolí konečníku. Hemoroidy se nejčastěji projevují zduřením, bolestí, pálením, svěděním či krvácením. U hemoroidů a bolestivých trhlin konečníku se přípravek může používat bez porady s lékařem. Po poradě s lékařem se přípravek používá k léčbě před a po chirurgických zákrocích na konečníku nebo při akutním ucpání hemoroidů krevní sraženinou. Kalcium-dobesilát upravuje porušenou funkci stěn hemoroidálních žil, tlumí jejich zvýšenou propustnost, zvyšuje jejich odolnost a snižuje tvorbu otoků. Lidokain místně znecitlivuje sliznici a kůži a tím snižuje svědění a bolest. Na postižená místa působí příznivě i mastný charakter masťového základu, který brání sliznici před mechanickým a chemickým drážděním. Přípravek je vhodný pro dospělé a dospívající od 15 let.

Léčivými látkami jsou calcii dobesilas monohydricus 40 mg, lidocaini hydrochloridum monohydricum 20 mg v 1 g masti. Pomocnými látkami jsou: polysorbát 80, propylenglykol, makrogol 400, makrogol 3350, butylhydroxytoluen, askorbyl-palmitát, glycerol-stearát, kyselina citronová.

Dávkování: Ke každému balení přípravku je dodáván plastový aplikátor, jehož pomocí vtlačíte rektální mast do konečníku. Před a po použití aplikátor pečlivě omyjte. Odšroubujte uzávěr tuby a vrchním koncem uzávěru narušte hliníkovou membránu tuby. Našroubujte aplikátor na tubu. Pokud je aplikátor opatřen víčkem, sejměte jej. Vsuňte aplikátor do konečníku. Tubu poté lehce stlačujte, aby mast vytékala postranními otvory aplikátoru na postižená místa. Současně tubu s aplikátorem pomalu vytahujte z konečníku. Lehkým otáčením tuby dosáhnete rovnoměrného nanesení masti po celém obvodu konečníku. Z technologických důvodů obsahuje uzavřená tuba určité množství vzduchu. Přípravek používejte nejdéle 14 dnů.

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci. Tento přípravek nesmí používat děti do 15 let. Tento přípravek se nesmí podávat v období těhotenství a při kojení. Dobexil H ung obsahuje 0,26 g propylenglykolu v 1g masti. Dobexil H ung obsahuje butylhydroxytoluen. Může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu) nebo podráždění očí a sliznic.

Výrobce: ICN Polfa

EAN: 0383004494693, 03830044946937, 3830044946937

SUKL kód: 246521

Farmakoterapeutická skupina: Lidokain

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek