Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
19 Crimes

Patříte mezi typy, kteří si rádi vychutnají dobré víno i drsné příběhy? Pak vám kolekci vín 19 Crimes ušili na míru. Stačí na ně namířit mobilem – tváře lidí na jejich etiketách obživnou a odvypráví vám své temné příběhy, které se skutečně staly.

V období 17. a 18. století bylo ze Spojeného království do Austrálie transportováno asi 162 000 mužů a žen, kteří byli odsouzeni a vyhoštěni ze země za některý z 19 zločinů. Vína 19 Crimes jsou připomínkou těchto vězňů poslaných na devastované ostrovy kolonizované Austrálie.

19 Crimes Banished Dark Red

Víno temně červené barvy, aroma sirupu z lesních plodů, chuť s tóny třešní srdcovek, švestkových povidel a s lehce kořeněnou dlouhou dochutí. 

Na etiketě je odsouzenec James Wilson.

Ačkoli je jeho raný život zahalen tajemstvím, čas Jamese Wilsona v Austrálii je zvěčněn v jeho dopise „Hlas z hrobky“, který podrobně popisuje zážitek z trestanecké kolonie. Právě tento dopis se ukázal být nápomocný při uvedení velké „záchrany Catalpy“ do pohybu.

 

V roce 1874 tajně poslal dopis newyorskému novináři Johnu Devoyovi, který začal pracovat na organizaci záchrany trestanců z Austrálie. S využitím darů od Irů-Američanů, koupil uprchlík z Fremantle John Boyle O'Reilly (viz víno Red wine), tehdy žijící v Bostonu, obchodní loď Catalpa a doplul s ní do mezinárodních vod u Rockinghamu v západní Austrálii.

 

Dne 17. dubna 1876 v 8:30 byli Wilson a pět dalších Fenianů pracujících za vězeňskými zdmi nalodění na velrybářskou loď, kterou vyslal O'Reilly. Na Catalpě pak byly převezeni do Ameriky.

19 Crimes Snoop Cali Red Wine

Víno tmavě purpurové barvy se vyznačuje vůní tmavého ovoce, amerického dubu a vanilky. Plné tělo a chuť modrého a tmavého ovoce z odrůdy Petit Syrah doplňuje chuť kandovaného ovoce z odrůdy Zinfandel.