Česká vinotéka

Úroda českých vinic se může právem řadit ke světové špičce. My vám v našem sklípku nabízíme výběr vskutku široký. Od známých vinařství přes vína, pyšnící se hodnotným oceněním Vinař roku, až po malá vinařství, která do každé lahve špuntují i velký kus své lásky k řemeslu.

JAKO V BAVLNCE

 
divider

Sommelierka Maruška a její výběr oceněných vín

výběr vín se jako vždy postarala naše vrchní sommelierka, Marie Maštalířová. Krom svých tří favoritů z prvních příček kategorie Vinař roku nám dala i pár tipů na vinné párování, které perfektně doladí celkový zážitek.

 
divider

Která vinařství ochutnáte?

divider

VINAŘSTVÍ Milan Sůkal

Rodinná vinařská firma

 

Maximální péče o vinici a individuální přístup ke každému keři, to jsou u Sůkalových priority. Snoubením tradičních a přirozených postupů při zpracování a zrání vína za částečné pomoci moderních technologických zařízení se zde vyrábí vína, ze kterých je zřejmé spojení půdy, polohy, révy a vinaře.

 
divider

VINAŘSTVÍ Volařík

 

Hlavní je cit pro dobré víno

 

V rodině Volaříků poctivě pěstují lásku k vínu od druhé světové války. Pílí, učenlivostí, pokorou, výběrem skvělých odborníků a neutuchající láskou k vínu se Vinařství Volařík dokázalo v krátké době prosadit mezi producenty nejkvalitnějšího vína v České republice a sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.

divider

VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN

Vinařství s historií, pevnými hodnotami a svým příběhem

 

Seznamte se s jedním z nejvýznamnějších producentů predikátních vín z terroir Pálava. Svou jedinečnost a charakter čerpají z půdy z bohaté na vápník a z citlivého pěstování révy bez zbytečného zatěžování. Vlajková loď tohoto vinařství je Ryzlink vlašský.

 
divider

VINAŘSTVÍ STÁVEK

 

Kluci z Prušánek, co dělají skvělé víno

 

Z hlediska produkce se Stávek řadí mezi malá vinařství, což dává prostor pro individuální a pečlivý přístup jak k vinicím, tak i k jednotlivým vínům, která vyrábí pouze z vlastních hroznů, s respektem k tradičním postupům, které kombinují s moderními poznatky a technologiemi. Do vína příliš nezasahují a dávají mu čas a prostor, aby se projevilo samo.

VYZKOUŠEJTE LAHODNOU KOMBINACI

DALŠÍ VÍNA OD STÁVKA

S ČÍM SI JE VYCHUTNÁTE

Ke skvělému vínu, skvělý sýr! Netradiční sýry z naší nabídky budou perfektní dvojičkou k jakékoliv sklence vína Stávek.
-11 %
cca 180 g
Akce do 22. 5.
Cena dle dodané hmotnosti
Více info
cca
 112,43 Kč
639,90 Kč/kg
divider

VINAŘSTVÍ PERK

Prémiové víno

 

Na karbonátové černozemi se štěrkovitým skeletem se rozprostírají viniční tratě U Vinohradu a Weinperky. Na nich zrají převážně červené odrůdy, ze kterých vyrábí Agrodružstvo Miroslav prémiová vína pro všední i sváteční příležitosti.

 

VÍNA

KRAVSKÉ SÝRY

Kravské sýry a víno Perk, to je láska až za vinice. Snoubení svěžích vín s poctivými sýry s jedinečnou, výraznou chutí vás okouzlí.
divider

VINAŘSTVÍ FABIG

 

Sauvignon Blanc. Vášeň. Chutě.

 

Vinařství Fabig se maximálně soustředí na jednu konkrétní věc. Sauvignon Blanc. Věří, že jedině tak lze pochopit danou odrůdu a vytvořit z ní co nejideálnější výsledek. Pěstování a výroba vína u nich nejsou žádná kouzla ani čáry. Věří v selský rozum a dlouhodobou kvalitu, ne v aktuální trendy. Ve vinicích vyznávají „eco-friendly“ přístup a dlouhodobou udržitelnost.

DOPORUČENÍ NAŠÍ SOMMELIERKY

VÍNA

KOZÍ SÝRY

Jedinečné víno zaslouží jedinečný doprovod. Kozí sýry povznesou vinařské bohatství Fabig na ještě vyšší úroveň.
divider

VINAŘSTVÍ MALÝ VINAŘ

Tradice od roku 1992

 

Hana a František Mádlovi začínali v malých sklípcích rodičů, doslova od malých demižonů a bečiček. Od roku 1995 až dodnes přizpůsobují pro výrobu vína starší hospodářský dvůr v centru obce Velké Bílovice. Zde lisují, kvasí a také „školí“ vína do jejich dospělosti-zralosti.

 
divider

VINAŘSTVÍ CHÂTEAU VALTICE

 

Největší pěstitel vinné révy v České republice

 

Rodinný podnik s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi, vinné sklepy Valtice, a.s., patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Pomocí nejmodernějších i tradičních postupů při výrobě vína nabízí CHÂTEAU VALTICE od mladých a svěžích vín, vín zrajících jak v láhvi, tak i na dubových sudech, až po různé druhy sektu.

divider

A CO K TOMU VŠEMU ZAKOUSNOUT?

 
Vinné párování nechme na chvíli být. Nejdůležitější je, abyste pili víno s chutí. A proto máme na Rohlíku velkou spoustu nezbytností na přikusování. Vyberte si co hrdlo ráčí, párujte to, co máte rádi, s oblíbeným vínem a nemůžete udělat chybu. Dobrou chuť a na zdraví!
divider

SOUTĚŽ BISTRO