Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Co znamená český původ na Rohlíku?

Co znamená český původ na Rohlíku?

Jak jsme šli na výběr?

Chtěli jsme, aby potraviny označené českou vlajkou, byly opravdu české. Protože se zákazníky na Rohlíku hrajeme vždy fér. Vzali jsme si na pomoc definici ministerstva zemědělství. Podle ní může být jako český výrobek označená potravina, která:
100 % složek celkové hmotnosti nezpracované potraviny, vinařských produktů nebo mléka pochází z České republiky a prvovýroba, porážka zvířat a všechny fáze výroby proběhly na území České republiky.
Součet hmotnosti složek pocházejících z České republiky tvoří nejméně 75 % celkové hmotnosti všech složek stanovené v okamžiku jejich použití při výrobě potraviny jiné než uvedené ve variantě A a výroba proběhla na území České republiky; přidaná voda se nezapočítává do celkové hmotnosti všech složek.
Poté jsme napsali našim dodavatelům a požádali je, aby označili všechny své výrobky, které definici splňují. Za pravdivost uvedených informací nám ručí i finančně, abychom zajistili, že vlaječku má opravdu jen to opravdu české. Pokud přeci jen najdete chybu, dejte nám o ní vědět, prověříme ji a zajistíme případně nápravu!

Proč kupovat české potraviny?