Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
DEGUSTACE VIN RAKOUSKO

Dobrý den,
před sebou máte degustační box s víny Wieninger a také hezký sommelierský zážitek. V krabici jste našli osobní dopis od vinaře Fritze Wieningera, který byl nadšený, že vám může zprostředkovat návštěvu svého vinařství a degustaci vlastních vín.. 

Také už jste určitě narazili na jednoduchou degustační kartu, díky kterému alespoň na chvíli přičichnete k povolání sommeliera, a popisy jednotlivých vín.

 

Ještě než začnete degustovat, zkontrolujte prosím teplotu podávaného vína. Jen připomínáme, že bílému vínu svědčí teplota 9–11 °C.

 

A teď už jen pozvěte rodinu nebo kamarády, připravte si degustační karty a ochutnávka výjimečných vídeňských vín Wieninger může začít! Celou degustací vás provedou videa níže.

O VINAŘSTVÍ

Zapomeňte na svět okolo…

Právě se nacházíte jen kousek za hranicemi – na vídeňských vinicích Nussberg a Bisamberg, odkud je nádherný výhled na město. Vinařství Wieninger se tu podařilo obnovit značku Gemischter Satz, terroir typické právě pro Vídeň. Co to znamená? Na vinicích tu rostou hrozny různých odrůd, které se však sklízejí a zpracovávají společně, což dodává vínu neuvěřitelnou komplexnost. Však si za to označení Gemischter Satz vysloužilo v roce 2013 označení DAC

 

SEZNÁMENÍ S VÍNY

Společně s Fritzem Wieningerem jsme pro vás vybrali tři vína – tři klenoty, které reprezentují tvorbu vinařství. Jejich podrobný popis najdete v degustačním boxu. My však rovnou necháme Fritze, ať vám o nich řekne víc.