Online degustace vína

Pít se moc nemá, ale degustovat se musí! Obzvlášť u tak významné události, jakou je světový den Malbecu. Tohle argentinské víno je totiž tak proslulé, že se jeho výjimečnost slaví po celém světě vždy 17. dubna. A právě při téhle příležitosti jsme pro vás přichystali speciální akci: online degustaci vína, kterou povede viceprezident Asociace sommelierů ČR​​​​​​ Ivo Dvořák!

O výběr vín se postarala Maruška Maštalířová, která má u nás v Rohlíku na starost nápoje a především je držitelkou Certifikátu Sommeliera a členkou Asociace Sommelierů ČR. Vám už tedy jen stačí připravit si dobré lahvinky, pohodlně se usadit a pustit si v pravý čas instruktážní video. Malý spoiler: víno v hlavní roli!

Jak degustovat z pohodlí domova?

 

Kdo vás provede degustací?

Ivo Dvořák je viceprezident Asociace sommelierů ČR, vítěz řady sommelierských soutěží, soudní znalec a autor i spoluautor odborných článků a knih. Především je to ale velký milovník vína, kterého stále baví objevovat a zkoušet něco nového a nechat se pohltit pestrostí svého oboru.

Víno

Ač původem z Francie, skutečnou proslulost dala Malbecu až Argentina. Traduje se, že právě díky zdejším specifickým podmínkám chutná místní produkce lépe než ve své původní domovině. Víno samotné je pak charakteristické svou tmavě červenou barvou, ovocnou vůní a měkkou, sladkou chutí. Jeho největším světovým producentem je právě Argentina.

Další vína z online degustace

Vyzkoušejte i naše novinky

Steaky

Steaky patří k Argentině stejně jako Malbec. Proto pro vás máme tuhle světovou špičku mezi masy, která pochází ze zdejších proslulých pamp. Krávy se tam pasou na volných pláních, bez hormonálních příkrmů a antibiotik. Výsledkem je vyzrálé, křehké maso s výraznou chutí a nízkým obsahem tuku. K vínu ideální!

Připravte si dobrotu podle Rohlík Chef

 

Sýry

Tyhle sýry nejsou jen tak ledasjakými sýry. Všechny totiž speciálně pro vás vybral Ivo Dvořák, takže jejich spojení s vínem vám můžeme zaručit.

Více sýrů

Tapas

Kdo nedá u vína dopustit na tapas, neodejde s prázdnou. Právě o těchto „jednohubkách“ se občas říká, že spolu s vínem napomáhají ke sdružování. A co víc si přát v aktuální situaci? Ať už preferujete pravé chorizo, olivy nebo třeba sýry, jistíme vám záda.

Je libo něco na křupání?