Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Dýňová sezóna je tady!

Dýňové září začíná a na Rohlík se přikutálela spousta dýní a tykví, které vás rozhodně nechtějí vystrašit. Ve skutečnosti mají tyhle kypré krásky různých tvarů a chutí hromadu vitamínů a prospěšných vlastností a parádu udělají i jako dekorace. Navíc vám téměř všechny dokutálíme přímo z českých polí od lokálních farmářů!  I z pohledu udržitelnosti se jedná o královnu zeleniny, protože dýně lze zpracovat kompletně celá. Pojďte se s nimi seznámit! Všechny vám dokutálíme až domů už za 60 minut a s garancí vrácení peněz!

Dýně Hokkaido

jemnou, lehce oříškovou sladkou chuť a jako jediná se nemusí loupat. Výborná je do polévek, k masu do moučníků i džusu. A my jsme si pro vás připravili recept na dýňové risotto. Mňam! Tenhle univerzál také boduje i v lidském těle. Obsahuje spoustu minerálů a vitamínů, posiluje imunitu, uklidňuje nervy a dokonce z ní připravíte i domácí kosmetiku. Navíc máme Hokkaida přímo od českých farmářů!

Dýně máslová

Tuhle si nesplete, vypadá totiž jako přerostlá hruška. V chuti je nasládlá, má máslovou konzistenci a potěší i tím, že má více dužiny. Skvělá je k rybám a jakkoliv na sladko. Máslovka také příznivě působí na žaludek a močové cesty a vařená je vhodná jako jedno z prvních jídel pro kojence.

Dýně špagetová

Oblíbená a ne tolik sladká špagetová dýně, kterou vám také dovezeme přímo z českých polí, své pojmenování dostala podle vláken, na která se po upečení či uvaření rozpadne. Často se překrojí podélně a zapéká se naplněná masovou nebo zeleninou směsí. Její “špagety" můžete použít i jako přílohu k omáčkám, asijským jídlům (vtipné je, že tahle dýně pochází z Japonska) nebo je přidejte do polévky jako nudle.

Dýně mexická

Ano to je ona. Ta, které vyřežete oči, strašidlácký úsměv a dovnitř strčíte svíčku. Připravíte z ní ale i chutné pokrmy, výborně se totiž hodí jak na slané, tak na sladké pokrmy. Kromě polévky zazáří i v kompotu, ve štrůdlu nebo v koláči. Sice nese jméno "mexická", ale my vám je doručíme rovnou z Vraňan!