Farmáři na Rohlíku

Farmáři na Rohlíku
Vydejte se pro dobré jídlo, které má příběh! Každý z našich farmářů by vám mohl vyprávět ten svůj jedinečný. To, co je ale spojuje, je, s jakou láskou pečují o zvířata nebo vyrábějí poctivé domácí sýry. Věřte nám, že chuti lokálních farmářských potravin se nic nevyrovná!
divider

Maso a uzeniny

 
Bio maso: Superpotravina, nebo marketingový trik?

Zdravější, výživnější, ohleduplnější k životnímu prostředí než běžné maso – to všechno jste už někdy o bio masu nepochybně slyšeli. Na druhé straně vám ale určitě neunikly články a někdy i bouřlivé diskuze o tom, co je na tom skutečně pravdy. Ostatně existují studie, které pozitiva bio masa vyvracejí a označují ho za nástroj marketingu, který prodává. Ale jako všechny správné studie i ony mají svoje protistudie, které jednoznačně dokazují prospěšnost bio masa nejen pro člověka, ale i pro celou planetu. A co je tedy pravda?

Více na našem blogu >>
divider

Sýry a tvarohy

divider

Jogurty a mléčné nápoje

 
Farma Bláto

Jogurty vyrábíme z plnotučného mléka od našich krav z volného chovu na pastvinách, jen za pomocí termofilní kultury bez dalších přídavků, jako sušeného mléka a dalších zahušťovadel. Do ochucených jogurtů nám dodává marmeládu mlékařský profesionál, společnost Milcom a.s. Marmeláda obsahuje E. Jsou to ovšem E, kukřičný škrob, kyselina a zahuštění marmelády. Marmeláda neobsahuje konzervační a stabilizační E a proto výrobci důvěřujeme. Pro ty, kteří dávají přednost svojí domácí marmeládě, vyrábíme neochucený přírodní "Jogurt z pastvy". Naše jogurty se vymykají také tím, že jsou vyráběny ze sladkého mléka, díky krmení krav které je prosté siláží. Takové mléko je na trhu vzácností.
 
divider

Farmářská vejce z volného chovu

Příběh farmářských Vajec ze dvora

Pamatujete si ještě časy, kdy se za čerstvými vajíčky chodilo do kurníku a slepice se chovaly ve volném výběhu? Na Rohlíku můžete díky spolupráci se Sklizeno koupit čerstvá Vejce ze dvora od spokojených slepic, které mají volný výběh. Vejce pochází z farmy pana Alberta Bařice u Kroměříže nebo z farmy Ekoagro ve Vážanech u Polešovic a v současné době na Rohlíku pracujeme na dalším rozšíření chovů, abychom vám mohli nabídnout ještě více vajec z volných chovů.
 
 

Pravda o vajíčkách: Zjistěte, odkud pochází vajíčka na vašem talíři!

Zajímali jste se někdy o to, odkud pochází vajíčko, ze kterého si k snídani uděláte omeletu, nebo upečete narozeninový dort? Všechna vajíčka nejsou od šťastně vypadajících slepic, které jsou na obalech. Naopak velká část vajíček, které nakoupíte v běžných supermarketech, pochází od úplně jiných slepic. A jak to je na Rohlíku?

Více na našem blogu >>

divider

Zelenina

divider

Čerstvá pasta

divider

Marmelády s příběhem

 
Příběh „Marmeládovny“

Smutný životní příběh, zklamání nad kvalitou potravin a láska k vaření a jídlu přivedly Hanku Šindlerovou ke vstupu na marmeládový trh. Založila 1. Marmeládovnu v Praze, kde s neutuchající láskou vznikají džemy z těch nejkvalitnějších surovin. Na džemech paní Hanky si nepochutnávají jen její děti, ale i hosté vyhlášených pražských hotelů Four Seasons nebo Alcron, kam si je objednává michelinský šéfkuchař Roman Paulus.
divider

Paštikárna Němčičky

Příběh Paštikárny Němčičky

Znáte někoho, kdo tvoří 28 druhů paštik, suroviny si pěstuje a sklízí sám, maso si bourá a sám si každou svou paštiku i ochutná? Tak to je Jirka Fridrich. Jirka má vlastní bylinkovou zahrádku, políčko s cibulí a česnekem a neuvěřitelnou chuť do života a do práce. Paštiky dělá srdcem. Recepty ladí osobně a ingredience jsou z nejbližšího okolí nebo si je vypěstu- je. U každé paštiky osobně zavře víčko, doslova!
 
divider

Minipivovar Matuška

divider

Prémiové sirupy

 
divider

Vitaminátor

 
Příběh „VITAMINÁTORU”

Tomáš se drží svého hesla „Tradiční české ovoce na český stůl” zuby nehty. Jeho VITAMINÁTOR je průkopníkem pasterovaných lisovaných šťáv v České republice.

Osobně ručí za každý litr moštu, který opustí jeho moštárnu. Jeho největší odmě- nou je pak to, když vidí, jak jeho mošty chutnají zákazníkům.
divider

Chytré ovoce

divider

Zemanka

divider

Zelí Láznička

divider

Biodynamické vinařství

divider

Bio drogerie

divider

Kvalitní strava pro vaše mazlíčky