Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Italské speciality na Rohlíku

Do Itálie se nejspíš ještě nějakou dobu nepodíváme. Ale když nemůžeme my do Itálie, může Itálie za námi. Na Rohlíku totiž po celý rok najdete poctivé italské pochutiny. Ať už ty tradiční, tak speciality, vína nebo něco pro mlsné jazýčky. La dolce vita!

Vařte jako italský (Rohlík) Chef

Roman Vaněk je v italské kuchyni stejně doma, jako v té české. Tak si připravte některé z jeho osvědčených receptů a dopřejte si pořádné suroviny, které najdete hned v receptech.

Těstoviny s pestem

 
 

TĚSTOVINY S PESTEM Pesto je neodmyslitelnou součástí italské kuchyně a pochází z Janova. Jde o ideální „doplněk“ k těstovinám, nejlépe také k pravým italským. A přesně tenhle jednoduchý pokrm si můžete připravit podle Romana Vaňka a našeho videoreceptu.

CHCI RECEPT

LASAGNE

 
 
LASAGNE Na lasagne jsme saně! Tahle italská klasika si totiž zaslouží jen ty nejlepší, nejčerstvější suroviny. To aby vynikla její chuť i typická vrstvená struktura. A přesně takové ingredience seženete na Rohlíku, spolu s receptem od Romana Vaňka!

CHCI RECEPT

PIZZA

 
 

PIZZA MARGHERITA

Moderní podoba pizzy pochází z italské Neapole. A konkrétně Margherita údajně odvozuje svůj název od královny Markéty Savojské. Pokud ale zrovna neplánujete výlet na Apeninský poloostrov, připravte si tenhle klenot italské kuchyně podle Romana Vaňka a našeho videoreceptu.

CHCI RECEPT

divider

Základní suroviny

 
Mezi národní zlata italské kuchyně bezpochyby patří těstoviny. V Itálii znají přes 300 druhů a jejich původ se zde dá vysledovat už od 1. století našeho letopočtu.

Mistr ve výrobě těstovin

Na Itálii hezky česky

divider

Rýže a risotta

 

Hotovky, ze kterých budete hotoví

divider

Rajská hudba pro milovníky rajčat

divider

Presto pro pořádné pesto

divider

To nejlepší z Itálie

divider

Antipasti

 

Itálie je zemí sýra, oliv, sušené šunky nebo grissin. Zatímco některé z těchto specialit se už u nás stihly zabydlet, na jiné narazíte ztěžka. A právě proto si s námi můžete dopřát autentické jižanské speciality, které vám navíc dovezeme až ke dveřím.

divider

Tímto sýrem rozhodně nešetřete

 
divider

Olivy, kapary i rajčata, která si zamilujete

divider

Prosciutto i salami pro masaře i vegany

divider

Křupavé grissiny a krekry

divider

Olivové oleje

 
divider

Bez balsamica ani ránu

 
divider

Bylinky čerstvé jako mořský vzduch

divider

Tuna tuňáků i sardinek

divider

Víno a nápoje

 

Se svými 20 vinařskými oblastmi je Itálie jedním z největších producentů vína na světě. Réva tu roste v různých klimatických podmínkách takřka po celé zemi, což místní produkci dodává na rozmanitosti. Najdete tu tak vína lehká, stejně jako plná a výrazná.

V italském víně je pravda

divider

Je libo něco tradičního?

 

Nebo je libo nealko?

 
divider

Osvěžení z Benátek

Káva a zákusky

divider
 

Řekněme si to na rovinu: když Italové pijí kávu, je to většinou espresso. Neříkají mu však espresso, ale právě caffè, což je obecné označení pro kávu. Z dezertů zde pak nade vše ční Tiramisu, jehož původ se datuje v roce 1970. Kategorie sama pro sebe je pak italské gelato, které pokud ochutnáte, už nikdy nechcete mlsat nic jiného.

Caffè, co probere i mrtvého

divider

Hříšně dobré dezerty