Proč jsme přestali hodnotit éčka

Kvalita potravin pro nás vždy byla klíčová. Záleží nám na tom, co jíte, a chceme vám pomáhat kupovat poctivé, opravdové jídlo.

 

Proto jsme před časem začali u zboží přehledně zobrazovat všechny položky složení, včetně přídatných látek – éček. Spojili jsme síly s Fér potravinou, převzali jejich unikátní databázi éček, díky které u každého zboží na jedno kliknutí zjistíte, co který záhadný kód znamená a co vlastně jíte.

 

Věříme, že každý zákazník má právo jednoduše zjistit, co přesně potravina obsahuje, proč to tam je a k čemu to slouží.

 

Tuto možnost vám Rohlík nabízí jako jediný český supermarket. A nehodláme na tom nic měnit.

 

Z našich stránek však stahujeme smajlíky, které hodnotí škodlivost éček. Nebudeme říkat, co je špatné a co dobré. Poskytneme vám však všechny informace pro to, abyste se sami rozhodli.

 

Musíme respektovat legislativu, která říká, že všechna éčka v potravinách jsou v přísně regulovaném množství nezávadná. Ostatně přesně proto jsou dané látky zařazeny na seznam éček – smyslem je regulovat jejich povolené množství.

 

Jako prodejce potravin se musíme těchto regulí držet. A vyžadují to po nás i výrobci.

Supermarket nemůže hodnotit výrobky z hlediska dopadu na zdraví, a to ani s odkazem na jinou soukromou organizaci typu Fér potravina.

 

Doufáme, že pochopíte naše kroky a že s námi budete nadále sledovat složení potravin i bez smajlíků s éčky. Vedle informací o éčkách pro vás už brzy spustíme další novinky, díky kterým se budete moci jednoduše zorientovat v tom, jaká potravina je kvalitní a jaká ne. V nejbližší době chystáme například možnost filtrovat zboží podle kteréhokoliv alergenu.

 

Váš Rohlik.cz