Martini
divider

MARTINI ASTI

Pochází z Piermontské oblasti a má klasifikaci DOCG. To znamená, že Martini Asti pochází pouze z místní révy pěstované v regionu Piemont v severozápadní Itálii. Poté, co jsou hrozny Moscato Bianco sesbírány, jsou lisovány a fermentovány tak, aby ve směsi vznikla jen nízká hladina alkoholu.

 

Charakteristika:

Moscato se prezentuje delikátním aroma broskví, šalvěje a limetky

 

Odrůda:

Moscato Bianco

 

MARTINI PROSECCO

 

Vyvážené a aromatické Prosecco, pro svou všestrannost si víno užijete jako aperitiv, přípitek s přáteli, nebo jako skvělý doplněk k jednohubkám a předkrmům.

 

Charakteristika:

Vyvážené a aromatické, s nádechem čerstvých jablek a šalvěje

 

Odrůda:

Glera

MARTINI BRUT

Hrozny na tento suchý sekt pocházejí převážně z regionu Furlansko-Julského Benátska. To mu dává ovocnou, přesto suchou chuť. Tradiční charakter vína vzniká z klasických hroznů pro šumivá vína, včetně odrůd Chardonnay a Glera.

 

Charakteristika:

Suché víno s ovocným nádechem

 

Odrůda:

Chardonnay, Glera, Riesling

 

MARTINI ROSÉ

 

Rosé, které je inspirováno rodným krajem Martini v Piermontu. Martini Rosé je elegantní růžové šumivé víno. Jako demi-sec (středně suché víno) nabízí komplexní chuť, doplněnou příjemnou ovocností. Skvěle se hodí například k pokrmům s plody moře.

 

Charakteristika:

Středně suché. Delikátní, svěží vůně, které je podpořena tóny červeného ovoce.

 

Odrůda:

Cuveé tradičních pdrůd

divider

SEKTY MARTINI

Na sluncem zalitých vinicích v oblastech Piermonte, Veneto a dalších úrodných oblastech Itálie zrají hrozny vybraných odrůd, aby daly vzniknout řadě šumivých vín s unikátním charakterem.

 
 

Hrozny jsou pěstované za dodržení nejvyšších standardů a obvykle ručně sklízené. Casa Martini podporuje vinařské regiony a se svými vinaři buduje dlouhodobé a vřelé vztahy.

divider

ZNAČKA MARTINI

 

Martini a Rossi je italská společnost vyrábějící alkoholické nápoje, která je primárně spojena se značkou Martini vermut a také se šumivým vínem. Je to spojení dvou mistrů, chytrého podnikatele a mistrného botanika. Když spolu převzali italskou likérku nedaleko Turína, vznikla v ní legenda mezi lihovinami, Martini. Likérka je umístěna v malé vesničce Pessione, odkud bylo blízko k piermontským vinicím, k bylinným kobercům v podhůří Alp, i k trhům s vermutem v Turíně.

divider

DALŠÍ PRODUKTY MARTINI