Mezinárodní den rumu

Pravý rum pochází z Karibiku, ale své místo v srdcích milovníků dobrého alkoholu si našel po celém světě. Ať už jste karibskými větry ošlehaní rumoví gurmáni nebo s tímhle alkoholovým pirátským pokladem nemáte příliš zkušeností, není moc lepších příležitostí kdy si dát skleničku (či dvě) než Mezinárodní den rumu, který připadá na 16.8. Tak vzhůru na palubu, ty lahve se samy nevypijí!

divider

Lahvinky pro fajnšmekry

divider

Osvědčené klasiky

V každém rumu je kus umu


• Původ rumu se většinou datuje do 16. století. Místně pak do karibského souostroví Antily. Sem patří například Kuba, Portoriko nebo Jamajka.
• Proces výroby rumu začíná zpracováním cukrové třtiny, pokračuje přidáním kvasnic a fermentací a poté přichází na řadu destilace. Posledním krokem je pak zrání v dřevěných sudech.
• Tzv. „tuzemák“ je vyráběn dochucením zředěného lihu rumovou esencí. Technicky tak nejde o pravý rum a podle směrnic EU ho tak nelze označovat.

 

Domácí rumy

divider

Woody Fizz – míchejte drink v rytmu rumby

Brněnský Bar, který neexistuje připravil speciálně pro Rohlík tuhle stylovou vyletněnou nádheru. Pod názvem Woody Fizz se skrývá lehký míchaný drink, který potěší hlavně milovníky rumu, léta a kubánských rytmů.

 
divider

Pauza mezi rumy