OKTOBERFEST U VÁS DOMA

Taky jste se vždycky chtěli podívat na Oktoberfest a ochutnat všechna ta piva, klobásky, kolena nebo preclíky? Tohle přání vám na Rohlíku docela splníme. Docela? Jawohl! Přímo na festival vás naši kurýři ještě nedovezou, ale jeho autentická piva a dobroty přímo z Mnichova vám přivezeme až domů. Tak nejlépe pozvěte přátele a udělejte si malý domácí Oktoberfest!

divider
 

Festivalová piva si můžete vychutnat nejen na Tereziánském náměstí v Mnichově. Stejně skvěle chutnají i na vaší zahradě, balkoně, obýváku… prostě doma. Jen šest mnichovských pivovarů má tu výsadu zúčastnit se Oktoberfestu a my vám dovezeme pivo od každého z nich.

Oktoberfestová piva si zaslouží oktoberfestové sklo. Chytněte za ucho originální bavorský krygl, a když nestačí, rovnou tuplák. Tak cink! Nebo zing?

divider
 

Němci k pivu nejradši chroupají Brezel, tedy lesklé preclíky s krystalky soli. Najdete je pověšené u každého výčepu, protože nejen skvěle chutnají, ale prý i přináší hojnost. Festivalové preclíky od Piller peče už třetí generace jedné rodiny od roku 1954. Nechte si jich taky pár poslat!

 
divider
 

Během celého dne to chce alespoň jedno pořádné jídlo. Na Oktoberfestu se nejčastěji obědvá a večeří pečená vepřová kolena a kuřata. Ke kolenům a klobáskám pak patří typicky bavorský Sauerkraut – kysané zelí. A kromě preclíků se k pivu zakusují i švábské špecle. Tak Guten Appetit a dobrou chuť!

divider

Oktoberfestové recepty

Suroviny už máte, ale jak z nich připravit originální oktoberfestová jídla? Ani v tom vás samozřejmě nenecháme. Koukněte, jak připravit tradiční pomazánku Obatzda, Kaiserschmarrn nebo na vepřové koleno. Zvládnete to hravě a německy nemusíte umět ani Guten Tag.

divider
 

K Oktoberfestu patří i pravé bavorské klobásky. A ty nejklobáskovatější jsou od Ponnath. Během 330 let je mistři řezníci vyladili k dokonalosti!

divider
 

Abyste z těch originálů nezačali mluvit německy, proložte to Mustangem nebo Černou Barborou od Ostravaru. A nejlépe k tomu i něco vyhrajte! Kupte alespoň 2 balení (4 x 0,5l) plechovek Mustang nebo Černá Barbora a jste automaticky ve slosování o jeden z 10 repráčků. Soutěž probíhá od 14. 9. do 27. 9. 2022. Výherce budeme kontaktovat do 7 dnů po skončení soutěže na registrační e-mail.

divider
 

V Mnichově i na Rohlíku slavíme Oktoberfest. Ale kdo říká, že si doma nemůžete uspořádat i vlastní Budvarfest? Ein Budvar, bitte!

divider
 

Jen šest mnichovských pivovarů má tu výsadu ukázat a hlavně točit své umění na Oktoberfestu. Do Mnichova pro ně ale nemusíte, tyhle zlatavé originály vám přivezeme až domů.