Ekologický nákup ve vratných obalech

Ekologický nákup ve vratných obalech
Řekněme to bez obalu: naše planeta dostává zabrat. A jelikož nechceme přispívat k dalšímu zhoršování a zahlcování odpady, spouštíme na Rohlíku bezobalové nakupování. Za tímto účelem jsme uzavřeli spolupráci s dodavateli, kteří to s ochranou planety a udržitelným životním stylem myslí vážně. Nově si tedy můžete objednat kvalitní mléčné výrobky, trvanlivé potraviny a drogerii z ekologické produkce, které nejsou zbytečně zabaleny v jednorázových obalech. Každá nádoba je totiž vratná, a po důkladném vymytí ve speciálních prostorech je znovu naplněna a vrácena do oběhu. Nic nepřebývá, nic se nevyhazuje.

Jak nakoupím bez odpadu?

 

Mléčné produkty

Za každou nádobu zaplatíte zálohu 5 Kč, kterou dostanete zpět po navrácení vymyté nádoby kurýrovi. Dodavatel sklenici znovu vymyje, naplní a vrátí do oběhu.

Trvanlivé produkty

Za každou nádobu zaplatíte zálohu 10 Kč, kterou dostanete zpět po navrácení vymyté nádoby kurýrovi. Dodavatel láhev znovu vymyje, naplní a vrátí do oběhu.

Drogerie

Za každou nádobu zaplatíte zálohu 20 Kč, kterou dostanete zpět po navrácení vymyté nádoby kurýrovi. Dodavatel ji znovu vymyje, naplní a vrátí do oběhu.

Jídlo pro psy

DĚKUJEME!

 

S kým nádoby plníme?

 

Vratné lahve

Budoucnost na živé planetě. To byla základní myšlenka, kolem které se sešlo několik nadšenců do šetrného způsobu života a založilo Vratné lahve. Jejich filosofií zůstává redukce jednorázových plastů, udržitelný životní styl a směřování k ekologicky pojaté budoucnosti. Tomu odpovídá i zaměření na kvalitní potraviny v BIO kvalitě a certifikovaná balírna potravin. Všechno stylově a ve vlastních lahvích.

Probio

Průkopníci ekologického hospodářství a první český výrobce kvalitních biopotravin. Původně malá firma, založená v divokých devadesátkách se postupně rozrostla do tří mlýnů a dvou farem. Jejich specializací je voňavá biomouka a znovuobjevení špaldy.

 
 

Bemagro


Respekt ke zvířatům, lidem a planetě? Přesně s tímhle přístupem začínalo ekologické hospodářství Bemagro. Naplňují ho šetrným pěstováním zeleniny, chovem mléčného skotu na volných pastvách a péčí o krajinu obnovou přirozených přírodních ploch.

Tierra Verde

 

Vždy máme alternativu! To je hlavní heslo firmy Tierra Verde, která se zabývá produkcí a dodáváním ekologické drogerie. Tato filosofie se propisuje do objevování šetrných čisticích prostředků, prášků ale i předmětů denní potřeby. Vše ve znovu použitelných či recyklovatelných obalech.

 

Jste se službou spokojeni?

Chybí vám v nabídce nějaký produkt? Můžeme cokoliv zlepšit? Řekněte nám to bez obalu! Snažíme se službu neustále vylepšovat a váš názor je pro nás tím nejdůležitějším.