• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více
Sbírka potravin

Zapojte se do Sbírky potravin na Rohlíku! Už popáté se zapojujeme do akce, ve které můžete pomáhat lidem v nouzi i přes online obchod. A abyste na to nebyli sami, Rohlík do potravinových bank daruje 20 % navíc z toho, co nám pomůžete vybrat vy, naši zákazníci! Čím více přispějete vy, tím více darujeme my! Tak nás nešetřete!

Od 16. do 30. listopadu 
u nás můžete zakoupit charitativní balíčky a pomoci tak například rodičům samoživitelům, opuštěným seniorůmdětem v dětských domovechrodinám v krizi nebo postiženým.

divider

JAK MŮŽETE POMOCI

Nejvíce pomůžete nákupem základních trvanlivých potravin, hygienických potřeb a čistících prostředků, kterých je v potravinových bankách stále nedostatek. Na Rohlíku si proto můžete vybrat z šesti balíčků, kterými nejen uděláte radost, ale především zajistíte to nejpotřebnější pro důstojný život.

 

1. VYBERTE SI BALÍČEK

Základní potravinová pomoc v hodnotě 150 a 500 Kč

 


Co darujete: Balíček Základní potravinová pomoc obsahuje trvanlivé potraviny pro přípravu jednoduchých a sytých jídel. Tedy těstoviny, mouku, čočku, tuňákovou konzervu, polévky, sterilovanou zeleninu a masové konzervy. Balíček je univerzální pro všechny klienty odběratelských organizací.

 

 
 

Balíčky pro miminko v hodnotě 300 Kč

 


Co darujete: Balíček výživy pro miminko obsahuje základní výživu pro miminko. Darujete kaši, ovocné přesnídávky, křupky, příkrmy. Balíček je určen zejména pro miminka bez rodičů, matky samoživitelky a rodiny s dětmi. Balíček plen a kosmetiky pro miminko obsahuje základní dětské hygienické potřeby. Darujete vlhčené ubrousky, plenky a mycí mléko s šampónem. Je určen zejména pro miminka bez rodičů, matky samoživitelky a rodiny s dětmi.Vše následně poputuje do Klokánků, azylových domovů, charit a dobročinných organizací, které se starají o maminky samoživitelky, sociálně slabé rodiny a opuštěná miminka.

 

Čistá domácnost v hodnotě 300 Kč

 


Co darujete: Balíček čistá domácnost obsahuje základní čistící a úklidové prostředky. Darujete prací prášek, prostředek na mytí nádobí, WC čistič, úklidové ubrousky a dezinfekci. Tento balíček je určen zejména pro matky samoživitelky a rodiny s dětmi, opuštěné seniory a lidi bez domova.

 

 
 

Základní hygiena v hodnotě 300 Kč

 


Co darujete: Balíček základní hygiena obsahuje základní hygienické a toaletní potřeby. Darujete dámské vložky, mýdla, šampon, zubní pastu a kartáček a toaletní papíry. Tento balíček je určen zejména pro matky samoživitelky a rodiny v krizi, psychicky a tělesně postižené, opuštěné seniory a lidi bez domova.

 

2. PŘIDEJTE SI BALÍČEK DO SVÉHO NÁKUPU

Přidejte balíček do svého nákupu a objednejte si jako obvykle. S nákupem vám dorazí děkovný certifikát, potvrzující předání daru potravinové bance.

 

3. VÁŠ BALÍČEK PŘEDÁME POTRAVINOVÉ BANCE

Váš dar předáme lokální potravinové bance, která ho věnuje neziskovým organizacím. Radost uděláte například matkám samoživitelkám, opuštěným seniorům, dětem v dětských domovech, rodinám v krizi nebo postiženým.
divider

CHCETE POMOCT, ALE NECHCE SE VÁM DĚLAT NÁKUP NA ROHLÍKU?

 

V případě potřeby kontaktujte naši zákaznickou linku na telefonním čísle 800 730 740 nebo zašlete e-mail na adresu zakaznici@rohlik.cz. Zákaznická linka je tu pro vás každý den od 8:00 do 23:00.

POTŘEBUJETE VYSTAVIT POTVRZENÍ O DARU?

Není problém. Stačí napsat na e-mail info@potravinovabanka.cz. Do přílohy vložte kopii daňového dokladu vašeho nákupu balíčku, která obsahuje vaše jméno a adresu trvalého pobytu.

divider

KOMU MŮŽETE POMOCI

 
divider

SBÍRKA POTRAVIN

Sbírka potravin je jednou z největších charitativních akcí, kterou potravinovým bankám pomáhá zorganizovat přes 4 500 dobrovolníků. Darované potraviny a drogistické zboží z celé republiky putují do dětských a azylových domovů, Klokánků, domovů pro seniory, nocleháren, charit a dobročinných organizací. Od 16. 11. do 30. 11. 2021 můžete darovat potraviny a drogerii i online, na Rohlik.cz.