Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Velký průvodce světem plenek

Miminko je pro většinu z nás největším životním štěstím a na tohle radostné a intenzivní období budeme s láskou vzpomínat do konce života. To samé už se asi nedá říct o jeho přebalování. Jenže bez plenek a dalších přebalovacích pomůcek to prostě nepůjde. Typická maminka vyměňuje plenku klidně i 12 krát denně a to až do batolecích dvou let. A protože v plenkách miminka tráví 24 hodin denně, měli bychom jejich výběru věnovat patřičnou pozornost. Ty nejvhodnější si určitě zvládnete vybrat díky následujícím radám od pediatričky MUDr. Terezy Sochorcové

Tereza je máma na plný úvazek, dětská lékařka a autorka blogu www.lecimdeti.czkterá miluje svoji práci a svého ročního syna Alberta. A jak sama říká, když se stala maminkou, tak se její pohled na některé lékařské „poučky“ docela změnil. Můžete se proto těšit na rady a tipy, které jsou vyzkoušené v praxi, ale jsou v pořádku i z lékařského hlediska. Vyznává zdravý životní styl a studuje funkční medicínu a výživu. Než odešla na mateřskou, působila na Dětském oddělení v Uherskohradišťské nemocnici. Kontaktovat ji můžete také na jejím Instagramu @lecimdeti.

Látkové versus jednorázové pleny

Naše babičky a mnohdy i maminky neměly jiné než látkové plenky, o které se musely pečlivě starat. Dnes stojí každá z nás před rozhodnutím, zda půjdeme spíše ekologičtější nebo pohodlnější cestou. Těžko se dá říct, že jedny jsou výrazně lepší než ty druhé. Z lékařského hlediska nejsou ani látkové ani jednorázové plenky 100% ideální. A z toho praktického hodně záleží i na tom, jaké konkrétní látkové či jednorázové plenky si vyberete, jak je používáte a hlavně, jak vyhovují samotnému miminku.

Výhody jednorázových plen

Výhody látkových plenek

Jejich nepopiratelnou výhodou je šetrnost k životnímu prostředí. Dle statistik dítě vyprodukuje až tunu nerozložitelného plenkového odpadu jen za první dva roky. Naopak látkové pleny můžou využít až tři děti, i když ani ony nejsou 100% ekologické. Energii, suroviny, vodu a prášky potřebujete na jejich výrobu, praní a žehlení. Látkové plenky jsou také určitě šetrnější k dětské pokožce než jednorázovky vyráběné většinou z umělých materiálů. Další výhodou látkovek je nižší cena. U jednorázových platíme hlavně za naše pohodlí. A poslední výhoda látkových plen: Pokud jsou nasazeny správně, jsou prospěšnější pro vývoj kyčelních kloubů.