SVĚT BEDÝNEK NA ROHLÍKU

Milovali jste čerstvou úrodu ze Světa bedýnek? Milujte ji dál! I když Svět bedýnek letos oznámil, že po 12 letech končí, není tomu tak. Spojili jsme totiž síly a rozhodli se společně pomoci českým farmářům. I nadále si tak můžete pochutnat na zeleninových a ovocných skvostech z českých políček a sadů, které máte tak rádi. Tu nejčerstvější sklizeň vám přivezeme v našich Fresh taškách až k vašim dveřím. Tak se zakousněte do boží čerstvosti z našich luhů a hájů! 

divider

Tašky plné vitamínů a čerstvosti

Prozatím jsme pro vás společně připravili dvě velikosti, ze kterých si můžete vybrat – větší „Na víkend“ nebo menší „Na každý den“. A navíc každý měsíc se můžete těšit na novou várku sezónních dobrot podle aktuální sklizně. A to všechno s garancí čerstvosti i českosti přímo od Světa bedýnek.

 

 

Fresh taška „Na každý den“

 
divider

Fresh taška „Na víkend“

 

Co je Svět bedýnek?

 

Svět Bedýnek je krásný projekt manželů Jany a Petra, který 12 let dodával čerstvou lokální zeleninu a ovoce českým domácnostem. Vznikl s milou myšlenkou – pomoci rodinám jíst zdravěji a lépe a využít k tomu suroviny, které nám naše krajina poskytuje a v neposlední řadě také pomoci českým farmářům. 

 

Tehdy farmářské trhy teprve začínaly a o farmářské zelenině a ovoci zatím nikdo moc nevěděl. Jana s Petrem vytvořili jednoduchý web, obešli několik sousedů s letáky, a hlavně získali první farmáře. Ti na ně zprvu nechápavě koukali, když od nich chtěli nakupovat okurky a od jiných sadařů zas ovoce a vozit to v „bedýnkách“ do domácností, ale postupně zjistili že je to pro všechny skvělá forma spolupráce. Oni se mohou věnovat pěstování a Jana s Petrem jim zajistili pravidelný odbyt.

 

Své dodavatele si pečlivě vybírali – a právě kvalitu produktů si zákazníci nejvíce chválili. Ukočírovat tento kolos stojí hodně sil. Nakonec se po dlouhé úvaze rozhodli preferovat rodinu nad prací a v červnu Svět Bedýnek uzavřeli. Ale tenhle příbeh nekončí…

divider

Svět bedýnek + Rohlík = láska k čerstvosti

„Když se českým farmářům věnujete 12 let, ukončíte svůj provoz a najednou zjistíte, že zrovna tento rok pro ně bude opravdu těžký, nechcete je v tom nechat samotné. Je potřeba jim zkrátka pomoci. Každý farmář potřebuje svou úrodu prodat, bez toho by jejich podnikání nepřežilo. A když najdete partnera, který má ochotu, a narozdíl od nás se mu daří i nadále prodávat, bylo by bláhové abychom se nespojili a farmářům společně nepomohli.

 

Rohlíku jsme představili koncept, který jsme dlouhodobě chtěli ve Světě Bedýnek spustit – jedná se o opravdovou a dlouhodobou podporu farmářů a malovýrobců. Než se však takový projekt naprogramuje, zabere to spoustu času. Rohlík se ale výzev nebojí a ochotně a rád se do toho pustil s námi. Spustili jsme tak pilotní verzi – Rohlíkovy tašky.“