TÝDEN PIVA NA ROHLÍKU

6. srpen je Mezinárodním dnem piva, ale na Rohlíku jsme odzátkovali rovnou celý pivní týden. A je tu dost důvodů, proč nám svěřit své pivní choutky.

Třeba posilování s basami můžete s ledovým klidem nechat na našich kurýrech. Když je řeč o ledu, všechny lahve od malých pivovarů a řadu dalších vám přivezeme vychlazené.

Také vás ohromíme šíří nabídky. Speciály a skvosty z minipivovarů uspokojíme ty nejnáročnější pivaře. Ochucenými a zahraničními pivy potěšíme ty, co rádi objevují nové chutě. A pro klasiky jsou tu všechny oblíbené značky za ceny, na které jste zvyklí.

A aby vám naše piva chutnala ještě lépe, pravidelně je zlevňujeme a v klubu Rohlík Premium máme každý měsíc v akci jeden z našich mikropivovarů. Tak pojďte ochutnávat a objevovat!

 

 

Odzátkujte to se slevou

divider

Do čeho to nalít?

Když je nouze, pivo můžete nalít i do zavařovačky, ale jaksi to nebude ono. I pivo má svou pivní kulturu a styl. Koukněte, jaká piva patří do jakých sklenic a až to vyzkoušíte, uvidíte, že budou hned i jinak chutnat.

 

divider

Náš pivní ráj

Dříve měli pivaři celkem jednoduchou volbu. Kromě desítky, dvanáctky a černého toho moc k ochutnávání nebylo. Dneska se vám hlava zamotá nejen po pivu samotném, ale ještě předtím i z nekonečného výběru druhů, chutí a pivovarů včetně těch nejmenších řemeslných, které rostou jako houby po dešti. Ale na Rohlíku je celá tahle plejáda zastoupena více než solidně.

divider

LEŽÁKY

Kdeže to ten ležák leží? Lepší otázka spíš zní: jak dlouho. Ležák je pivo, které po procesu kvašení odpočívá měsíc a déle a čeká na svou plnou chuť a bohatou pěnu, a tak se odlišuje od výčepních piv. Ve světě se mu říká lager a jeho stupňovitost je mezi 11° až 12°. Ležáky si u nás několikrát do roka poleží v parádních slevách, takže Plzeň za 22,90 u nás koupíte taky.

 
 
 

divider

VÝČEPNÍ

Výčepní pivo je zjednodušeně řečeno light verze ležáku s 8 až 10 stupni. Stupně ale nemají nic společného s obsahem alkoholu. Říkají, jaký podíl chmele a sladu byl použit na výrobu piva. A čím více stupňů, tím plnější chuť pivo má. Na druhou stranu lehčí výčepní piva jsou pro mnohé pivaře pitelnější.

 
 
 

divider

MIKRO A MALÉ PIVOVARY

Snad nenajdete město, ve kterém by v poslední době nevznikl nějaký malý pivovar. Tyhle podniky určitě vyzkoušejte, protože se většinou vyznačují tou nejvyšší kvalitou surovin i výroby a také chutí experimentovat. Stejně tak doporučujeme náš klub Rohlík Premium, ve kterém máme každý měsíc slevu na piva jednoho z 26 mikropivovarů, které nabízíme. Třeba tenhle měsíc jsou to jablonecká piva Volt. A taky nezapomínejte, že všechna piva od mikro i malých pivovarů vozíme chlazená!

 
 

divider

SPECIÁLY

Někdy není špatné vykročit mimo prošlapanou pěšinku a dopřát si malé dobrodružství. Ale tohle dobrodružství vám bude určitě po chuti. Pod záhadnými zkratkami ALE, IPA, APA nebo NEIPA objevíte svrchně kvašená piva rozmanitých a osvěžujících chutí.

 
 
 

divider

PŠENIČNÁ A KVASNICOVÁ

Hledáte osvěžující pivo s největším řízem? Vsaďte na pšenici. Méně hořké pšeničné speciály s ovocnými tóny jsou skvělou volbou do horkých letních dnů. Jsou lehká, nakyslá a také obsahují méně alkoholu. Nebo se vám sbíhají sliny na nějaké hutnější pivo s typickou chutí přidaných kvasinek? Kvasničáky obsahují i pěknou dávku proteinů, vitamínů skupiny B a lépe působí na trávení. Jde vlastně o nejzdravější piva!

 
 
 

divider

OCHUCENÁ A CIDERY

Pivo je prostě pivo, ale zvlášť v létě bodnou i osvěžující ovocná piva nebo cidery. Tak zjistěte, jak taky můžou chutnat čerstvá jablka, když je necháte trochu zfermentovat.

divider

NEALKO

Zájem o nealkoholická piva každým rokem roste. Díky novým technologiím totiž chutnají stále lépe a nemusíte s nimi dělat žádné kompromisy. Tak si kdykoliv užijte typickou pivní chuť i na vodě, za volantem nebo řídítky.

divider

ZAHRANIČNÍ

Říkáme o sobě, že jsme pivní národ, ale nelebedíme si trochu moc v našem pivním rybníčku? Udělejte si trochu rozhled a otevřete si občas i pivo zahraniční provenience. Třeba objevíte klenot, který byste u nás marně hledali.

divider
 

V jednoduchosti je silné pivo


„Vaříme piva, která chceme sami pít.“ Tak zní motto mladého řemeslného pivovaru Clock, jehož piva vznikají jen ze čtyř kvalitních surovin – žateckého chmele, kounického sladu, vody a kvasnic. Ochutnejte jejich American Red IPA, American Pale Ale nebo bezlepkový “Pale Ale” a uvidíte, že čtyři suroviny k dokonalosti stačí.

divider

 

Řemeslná rebelie

Stejné nadšení a podobný věk jako Clock sdílí i skotský řemeslný pivovar BrewDog. Ten se nebojí experimentů a rebeluje proti zažitým pivovarnickým tradicím. Tak si zarebelujte i vy a ochutnejte třeba jejich punkovou India Pale Ale s chutí grapefruitu, ananasu a liči.

divider

 

Ta správná hořká chuť Moravy


Značky Zubr, Holba a Litovel nespojuje jen Olomoucký kraj, kde se rodí jejich piva, ale hlavně to, že používají český chmel, slad a další tuzemské suroviny, ze kterých vaří ta správně hořká piva s osobitým aroma. V jejich širokém portfoliu najdete světlé ležáky, černá piva i ta ochucená a ovocná.