Veggie gril

Pokud patříte mezi vegany nebo vegetariány, vaše volba na rozpáleném grilu je jasná a na Rohlíku budete mít pré. Ale ani jako masožrouti nemusíte grilovat pořád jenom klobásky a steaky. Každý rok totiž na trhu přibývají nové a lahodné rostlinné produkty, které si chuťově nezadají s masovou klasikou. Tak je pojďte vyzkoušet a grilování si udělejte trochu pestřejší!
 

 
divider

Rostlinné libůstky na gril

 

Doby, kdy jste rostlinné alternativy dobré ke grilování spočítali na prstech jedné ruky a všechny byly ze sóji, jsou už naštěstí pryč. Některé už neobsahují sóju vůbec a přitom jsou bohaté na bílkoviny. A pokud jste jako nemasožravci nejvíce tesknili po sýrech, už také nemusíte. Nové rostlinné alternativy k sýrům jsou fantastické a na ohni se krásně roztečou. Tak vybírejte, mlsejte a najděte si své grilovací favority.

divider

Ty kokos!

Bez mléka, sóji, laktózy, lepku i ořišku a konzervačních látek. Těmito “bez” se chlubí i další perly perfektní na grilovaní od Violife. Zkuste toto léto alternatívu sýra GRILL ME, který je určený speciálně na gril.

 
divider

Pan Hrášek válí

 

Pan Hrášek je nomen omen, protože jeho rostlinný Burger, Nudličky i Plátek jsou místo sóji založeny na hrachové bílkovině a přitom vám dodají dostatek bílkovin. Jemné rostlinné plátky typu Gouda a Čedarvás potěší tím, že se na grilu krásně roztečou a jejich chuť tak ještě více vynikne. Navíc jsou s přidanou hrachovou bílkovinou.

divider

Make a bedda world

100% veganské a 100% bez sóji jsou i výrobky a mléčné alternativy Bedda, které navíc neobsahují ani stopu lepku. Na grilu otočte jejich výborné fety nebo bločky a do burgrů vložte jejich plátkáč.

 
divider

Řezník vegetarián

 

Nechte se unést na rostlinné vlně delikates značky The Vegetarian Butcher. Ať už sáhnete po jeho klasikách v podání veganských Chickened out Chunks, Magic Mince nebo Unbelievabull burgerech, či vyzkoušíte mražené novinky v čele s Lucky Nuggets a Mini Empanadas, grilovací hostinu si užijete na jedničku. A vsaďte se, že nepohrdnou ani ti největší masožrouti!

divider
 

Veganské špízy se salátem a zálivkou

 

Jakmile je uvidíte, hned půjdete rozpálit gril. Nudličky Chickened out Chunks od The Vegetarian Butcher vypadají famózně a taky tak chutnají. Dolaďte salátem a je to.

 

 

To zkusím!

divider

Klasické sýry

 

Samozřejmě jsme tu i pro milovníky všech tradičních sýrů z mléka. Taky ten rozpálený a voňavý hermelínek, oštiepok nebo halloumi cítíte i přes obrazovku?

divider

Zelenina a houby do zlatova!

 

Když se někomu svěříte, že jste o víkendu dělali “pěkný houby”, asi vás polituje. Ale to netuší, že jste si na Rohlíku objednali čerstvé hříbky, hlívu královskou nebo Shii-take a hodili na gril. No a kromě hub máme samozřejmě i nepřeberné množství skvělé zeleniny často od českých lokálních farmářů.

divider
 

Guacamole od Koko

 

Tuhle tradiční avokádovou symfonii asi nemusíme představovat, ale už jste do ní místo nachos zkusili namáčet grilovanou zeleninu nebo tofu?

 

 

Mňam, jdu do toho

divider

Čím to spláchnout

Nejen grilem živ je člověk. Bez pití to nepůjde a my samozřejmě víme, bez jakého. Nechte si k ohni poslat alko i nealko a nezapomeňte, že některé vozíme i chlazené!

divider

Něco k zakousnutí

Housky na burgery hezky doma

 

Chystáte se na domácí veggie burgery? A co domácí housky? S tímhle receptem od Neplechy na plechu na vás i zamrkají.

 

 

To mě zajímá 

 
divider